Ознака: во живо
Македонија 04.12.19 | 12:17

Следете го во живо Самитот на НАТО во Лондон

Во Лондон денеска започна состанокот на Северноатлантскиот совет, на кој учествуваат шефови на држави или на влади на земјите членки на НАТО, меѓу кои и премиерот во...

Македонија 03.12.19 | 12:56

Следете го судењето за „Рекет“ од минута во минута

Новото рочиште за „Рекет“ е закажано за 6 декември, петок, кога исказ ќе дадат сведоците Јордан и Ана Камчеви. 15:16  Камерите од куќата на моите родители ќе докажат кој...

Македонија 02.12.19 | 13:15

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференциајта на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрисијан Мицкоски:

Македонија 01.12.19 | 13:03

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот.

Македонија 28.11.19 | 12:47

Афера „Кеш“: Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во живо


Македонија 25.11.19 | 12:40

Во живо: Прес во ВМРО-ДПМНЕ за дивеењето во МНТ

Следете ја во живо прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод инцидентите во Македонскиот народен театар на која ќе се обратат Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 19.11.19 | 14:11

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски:

Ракомет 13.11.19 | 20:45

Следете го во живо натпреварот Вардар – Мотор Запорожје

Во рамки на СЕХА лигата, црвено-црните денеска во СЦ „Јане Сандански“ ги пречекуваат противниците од Украина. Натпреварот меѓу Вардар и Мотор Запорожје може да го гледате...

Економија 12.11.19 | 10:15

ВО ЖИВО: Прес на Заев и Ангеловска за новиот Буџет

Следете ја во живо прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев заедно со министерката за финансии Нина Ангеловска на тема Предлог-законот за извршување на Буџетот...

Македонија 08.11.19 | 13:19

ВО ЖИВО: Јанушев за скандалот со САРХЕМС и Рашковски

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски изјави дека САРХЕМС има обврска да инвестира по 9 милиони евра годишно. Од тука се отвора прашањето каков е бенефитот...

Економија 07.11.19 | 13:06

ВО ЖИВО: Јанушев за скандалот со САРХЕМС и Рашковски

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски вчера изјави дека САРХЕМС има обврска да инвестира по 9 милиони евра годишно. Од тука се отвора прашањето каков е бенефитот...

Македонија 06.11.19 | 13:38

ВО ЖИВО: Што се обидува власта да сокрие за хеликоптерите на Заев?

Некомплетна документација, доставување на документи по истекот на роковите, “спорни” моменти во работата на владината комисија која ја спроведувала набавката вредна...

Македонија 05.11.19 | 13:28

Во живо: Јанушев открива нов скандал

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев открива дека 9 милиони евра се даваат на годишно ниво за SAR & HEMS услуги (Search and Rescue & Helicopter Emergency Medical Service) и тоа со 8 годишен...

Македонија 30.10.19 | 13:10

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ дава изјава во врска со последните информации изнесени од обвинителката Вилма Русковска.

Македонија 30.10.19 | 11:59

 ВО ЖИВО: Прес на Заев, Филипче, Дончев и Рамадани

Заедничка прес-конференција на премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче и директорите на ФЗОМ, Ден Дончев и Орхан Рамадани, за реформата во примарното...

Македонија 25.10.19 | 12:55

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски:

Македонија 24.10.19 | 10:43

Тимоние: Преспанскиот договор не беше единствениот услов, клучните реформи не се исполнети

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска на прес-конференцијата што ја закажа со цел да одговори на сите прашања на новинарите по француското „не“ за одлука...

Македонија 20.10.19 | 19:01

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Пендаровски по првиот дел на лидерската средба

Штотуку заврши првиот дел на лидерската средба во вилата „Водно“, која беше свикана на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, а по одбивањето на Македонија...

Македонија 18.10.19 | 14:03

ВО ЖИВО: Пендаровски со обраќање до нацијата

Претседателот, Стево Пендаровски во моментов се обраќа на нацијата по повод денешната разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука...

Македонија 18.10.19 | 13:25

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: