Ознака: во живо
Македонија 18.10.19 | 14:03

ВО ЖИВО: Пендаровски со обраќање до нацијата

Претседателот, Стево Пендаровски во моментов се обраќа на нацијата по повод денешната разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука...

Македонија 18.10.19 | 13:25

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски:

Македонија 15.10.19 | 18:58

ВО ЖИВО: Александар Николоски за министерското НЕ за Македонија и Албанија

Плодната расправа на министрите за европски прашања на земјите-членки на ЕУ денеска во Луксембург заврши јалово за Македонија и Албанија. Тие дефинитивно не успеаја...

Ракомет 12.10.19 | 18:07

Вардар губи во Скопје, публиката не ги остава

„Ајде, ајде Вардаре“ ечи во салата „Јане Сандански“ каде РК Вардар со повеќе од 10 поени во моментов губи од гостите Кил. Сепак, публиката во ниеден момент не ги остава...

Македонија 11.10.19 | 10:31

Погледнете го новиот изглед на „Алфа“, телевизијата целосно ребрендирана

Целосно ребрендирање и надградување на телевизискиот формат на „Алфа телевизија“. Од денеска со нов лик и нови квалитетни содржини, на „Алфа“ ќе може да следите вести...

Македонија 11.10.19 | 10:08

ВО ЖИВО: Одбележување на Денот на народното востание – 11 Октомври

Македонија денекса го одбележува Денот на народното востание – 11 Октомври. Централните свечености се во Прилеп и Куманово.

Економија 09.10.19 | 13:55

ВО ЖИВО: Вонредната прес-конференција на Заев за инвертер-климите

Во живо: Заедничка прес-конференција за промоција на новата мерка за субвенции на инвертер клима уреди и намалување на аерозагадувањето предизвикано од греење. [ Кочо...

Македонија 04.10.19 | 13:33

ВО ЖИВО: Пристигнување на Помпео во Охрид


Македонија 17.09.19 | 12:32

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Заев и претседателот на Европскиот совет, Туск

Директен пренос од заедничката прес-конференција на премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет Доналд Туск. Туск кој е во посета на земјава, денеска се...

Музика 14.09.19 | 21:13

ВО ЖИВО: Доколку не сте пред „Борис“, следете го концертот тука

Пред спортската сала „Борис Трајковски“ денеска настапува светската ѕвезда Розин Марфи од групата „Молоко“, но и македонската група „Фанк шуи“, Влатко Лозаноски,...

Македонија 12.09.19 | 11:41

ВО ЖИВО: Изјава на просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски со изјава за јавноста после средбата во германската амбасада.

Македонија 11.09.19 | 12:50

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со свое обраќање до јавноста од просториите на Центар за комуникации на партијата. Неговата прес-конференција можете...

Македонија 11.09.19 | 11:05

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Заев по лидерската средба

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција во Владата одговара на новинарски прашања по лидерската средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Македонија 05.09.19 | 19:27

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска присуствува на свечен настан по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија во Домот...

Македонија 02.09.19 | 12:57

Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денес одржува прес-конференција во партиското седиште.

Македонија 30.08.19 | 20:19

ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 29-годишнината од основањето на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ – Штип.

Македонија 26.08.19 | 12:35

ВО ЖИВО: Ана Брнабиќ во Владата на РМ

Официјален пречек на Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, пред платото на Владата на Република Македонија.

Македонија 21.08.19 | 21:32

ВО ЖИВО: Јанева ја носат во притвор

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва ќе биде пренесена во притвор, каде ќе биде задржана следните 30 дена. Пред затворот во Шутка има засилено полициско...

Македонија 21.08.19 | 21:11

ВО ЖИВО: Изјава на Вилма Рускоска

Изјава на обвинителката Вилма Рускоска за притворот на Катица Јанева.

Македонија 12.08.19 | 12:03

ВО ЖИВО: Прес-конференција на претседателот Стево Пендаровски

ВО ЖИВО – директен пренос од прес-конференцијата на претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно.