Ознака: судир
Црна хроника 22.11.23 | 13:48

Загина патничка во судир на минибус и „голф“ на патот кон Блаце, уапсен 19-годишник

Едно лице загина, едно е тешко, а шест полесно повредени во судирот што се случи вчера попладне на крстосница од магистрален пат Скопје – ГП Долно Блаце и сервисна улица...

Црна хроника 09.11.23 | 12:57

Во судир на „Гологанов“ тешко повреден скопјанец

Вчера во 09.30 часот Во СВР Скопје, вчера утрото било пријавено дека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...

Црна хроника 01.11.23 | 13:02

Комбе и скутер се судрија во Бардовци

Вчера во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред крстосница од ул.„Скупи“ и ул.„10“ во с. Бардовци, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно...

Црна хроника 31.10.23 | 12:43

Удрил во машина, па избегал оставајќи го другар му повреден во возилото

Вчеравечер во 21.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улица „7 Ноември“ во Охрид патничко возило „рено“ со охридски регистарски ознаки удрило во паркирана работна...

Црна хроника 26.10.23 | 12:38

Три возила се судрија во Бутел, жена со тешки повреди во болница

Вчера во 13.35 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски...

Свет 24.10.23 | 14:06

Едно безживотно тело пронајдено, две лица спасени по судирот меѓу двата брода кај германскиот брег

Едно безживотно тело е пронајдено, а две лица се спасени откако два товарни брода се судрија во Северното Море, кај брегот на Германија, соопшти денеска Поморската агенција...

Свет 10.10.23 | 14:36

Хамас: Нема да преговараме за заложниците додека не завршат борбите

Палестинското милитантно движење Хамас денеска повтори дека додека не завршат борбите, нема да преговара со Израел за ослободување на заложниците. Шефот на политичкото...

Балкан 26.09.23 | 19:35

Дивјак од Тузла во живо на „Инстаграм“ го пренел моментот кога со 155км/час влета во група од шестмина млади

Шестмина млади пријатели, на возраст од 21 до 37 години се тешко повредени откако во нив влета возач кој дивееше по улиците на Тузла, Бих. Според босанските медиуми, сите...

Црна хроника 21.09.23 | 12:45

Мотоциклист прво направил судар, па удрил во паркирано возило

Вчера во 20.22 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Кравари, битолско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено“ со битолски регистарски ознаки,...

Црна хроника 18.09.23 | 11:24

Судир околу Мавровско Езеро, мотоциклист во болница

Вчера во 13:40 часот на кружниот пат околу Мавровското Езеро, во Маврово, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „матиз“, управувано...

Црна хроника 12.09.23 | 12:58

Две возила и камион се судрија на скопска обиколница, тројца повредени

Вчеравечер во 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на обиколница на град Скопје, на автопатот Скопје – Тетово, после клучка Волково, се случила сообраќајна несреќа...

Црна хроника 08.09.23 | 13:19

Дипломатско возило се судри со мотор во Црниче

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Рилски Конгрес“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 20.08.23 | 17:15

Внатрешна контрола го испитува судирот меѓу полициско возило и тротинет

Вчера околу 13.00 часот во Скопје на ул.„Пере Тошев“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „шевролет калос“ сопственост на МВР и тротинет, управуван...

Црна хроника 15.08.23 | 12:18

Судир на патот Гостивар-Тетово, петмина во болница

Вчера  во 08.55 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на магистрален пат Гостивар-Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“...

Црна хроника 08.08.23 | 12:01

Тешко повреден малолетник во судир на два „мерцедеса“

Вчера во 14.00 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на регионален пат Гостивар- Градец, во село Сенокос, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“...

Црна хроника 07.08.23 | 12:37

Четворица повредени во судир во Охрид

Вчера во 16.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Железничка“ во Охрид, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ со радовишки регистарски...

Црна хроника 27.07.23 | 15:45

Ноќва судир кај клучката Жеровјане, повредени двајца возачи

Ноќеска во 00.15 часот на автопат Гостивар-Тетово, во близина на клучка Жеровјане, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со гостиварски...

Црна хроника 24.07.23 | 13:22

Мотоциклист итно пренесен на скопски клиники по тежок судир во Гевгелија

Вчера во 10.20 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило...

Црна хроника 18.07.23 | 13:23

Тешко повреден 18-годишен мопедист по судир со бугарски автобус

Вчера во 16.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, на крстосница која го поврзува со ул.„Св.Јоаким Осоговски“ се...

Црна хроника 11.07.23 | 12:27

Четврорица повредени во судир кај Лабуништа

Вчера во 22.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Јабланица-с.Лабуништа се случила сообрaќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од А.Н.(18)...