Девојката Ј.А.(19) која го преживеја масакрот во Младеновац е сослушана во Вишото јавно обвинителство во Смедерево каде ги изнесе сите детали од кобната ноќ кога по масакрот во кој уби осум лица и рани 14 лица, У.Б. од Дубона влегол во такси во кое била и таа.

 

Она што ги шокираше сите е тоа што девојката воопшто не е бремена, но во моментот на киднапирањето брзо реагирала и го излажала налудничавиот убиец.

За да си го спаси животот во моментот кога во нивното такси влегла У.Б.,таа рекла дека е бремена и на тој начин успеала да се спаси од сигурна смрт.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.