Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска соопшти дека го откажува патувањето во Братислава.

Тој во видео пораката, која ја објави на Инстаграм, рече дека останува со својот народ.

Го откажувам патувањето во Братислава, останувам со мојот народ и нашите војници. Србија ќе победи“, рече претседателот Вучиќ во видео пораката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.