Ознака: трудница
Свет 14.03.22 | 08:57

Кога сфатила дека го губи, барала да ја убијат: Починаа трудницата и новороденчето од фотографијата од Мариупол која го обиколи светот

Трудница и нејзиното новороденче им подлегнаа на повредите здобиени откако Русија го бомбардираше породилното одделение каде таа требаше да се породи, јавува Асошиејтед...

Свет 11.03.22 | 23:37

Се породи трудницата која беше фотографирана како бега од урнатините од болницата во Мариупол

Маријана Вишегирскаја, облечена во исти пижами со точки, е фотографирана како ја држи новородената ќерка, објави Гардијан. Една од трудниците сликана како бега од урнатините...

Свет 19.02.22 | 09:52

Трудница си закова шајка во глава, бајач ја убедил дека така ќе роди машко дете

Трудница си закова клинец во главата откако исцелител ја убедил дека така со гаранција ќе роди машко дете. Инцидентот се случил пред неколку дена во градот Пешавар во...

Балкан 29.11.21 | 21:30

Почина 25 годишна трудница: Излетала од коловозот, удрила во бетонска ограда, а потоа во дрво

Во страшна сообраќајка во Подравина (Хрватска), на патот меѓу Козаревац и Клоштар Подравски, загина 25 годишната Н.В., јавуваат хрватските медиуми. Според полицијата,...

Црна хроника 14.11.21 | 14:23

Почина трудница на 26 години: Имала висок притисок и не одела на контроли

Во Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза” во Чаир синоќа почина родилка на возраст од 26 години, на која со царски рез и било извадено машко...

Здравје 06.10.21 | 21:07

Во Србија почина 20-годишна жена од коронавирус, бремена со близнаци

Дваесетгодишна жена од Књажевац, која била бремена со близнаци, починала синоќа во Клиничкиот центар во Ниш, од последиците од ковид-19, потврдија за српските медиуми...

Балкан 04.10.21 | 17:17

Во Сараево се породила жена додека чекала тамвај

Трудница, пред очи на многу граѓани во центарот на градот, се породилаа на оваа станица. Благодарение на брзата реакција на брзата помош и граѓаните, породувањето е успешно,...

Македонија 31.08.21 | 15:48

Првото Авганистанче машко: Се породи жената бегалка

Една од петте трудници кои синоќа слетаа во Скопје од Авганистан попладнево се породила на скопските клиники, објави НОВА ТВ. Трудницата вчеравечер пристигна со конвојот...

Балкан 25.08.21 | 09:18

Се плашевме да ја вакцинираме бидејќи беше бремена, а сега изгубив 2 живота!

Ги загубив сопругата и нероденото дете. Останав сам со две ќеркички, едната е пет ипол, а другата има седум години, раскажува за српски Курир сопругот на починатата трудница...

Црна хроника 20.07.21 | 17:49

Почина млада трудница во Чаир, бебето спасено

МВР информира дека вчера во Гинекологија „Чаир“ починала млада трудница. -На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07.00 часот во Гинекологија „Чаир“ со влошена...

Македонија 11.12.20 | 13:16

22-годишната трудиница која почина од компликкации од ковид-19 била примена со мртов плод и одбивала хоспитализација

22-годишната пациентка која [што вчера почина од компликации предизвикани од Ковид 19 имала дијабет и хипотироза веќе била примена со мртов плод, вели директорката на...

Естрада 02.07.20 | 11:54

Ќерката на Шабан е трудна и заразена со ковид-19

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда преку „Инстаграм“ ги потврди пишувањата на српските медиуми за нејзината здравствена состојба. Пејачката само што дознала дека ќе стане...

Вести 13.06.20 | 18:41

Морбидно: На денот кога почина 31 годишна родилка, Заев, Филипче и Спасовски велат дека направиле успешен здравствен систем

Ова веќе станува морбидно.Во најцрниот ден кога имаме 200 заразени и дури осум починати, Заев, Филипче и Спасовски без никаква грижа на совест велат дека градат успешен...

Македонија 13.06.20 | 17:56

Меѓу починатите од Ковид 19 и 31-годишна трудница од гостиварско

31-годишната пациентка од Гостивар која почина на Инфективната клиника во Скопје како заразена од Ковид 19 е трудница која на 26-ти мај е потврдена како позитивна и била...

Здравје 06.04.20 | 11:01

Препораки за трудниците во справувањето со пандемијата од коронавирусот

Интернационалното здружение на гинеколози и акушери (ISUOG) и протоколот објавен на 26 март 2020 година ги објави најчестите поставувани прашања за КОВИД-19 и ризиците во...

Свет 23.01.20 | 16:48

Трудниците потешко ќе добиваат виза за САД

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп денеска објави нови визни ограничувања со кои треба да се спречи таканаречениот „породилен туризам“ за...

Свет 22.11.19 | 10:57

Вознемирувачко: Крвнички претепал трудница во 9 месец, неконтролирано ја удирал по глава и ја клоцал

Трудната муслиманка Рана Еласмар(31) брутално ја нападнал Стипе Лозина(43) во кафуле во Сиднеј. Рана која инаку е во 38 недела од бременоста, вечерала со пријателките кога...

Калеидоскоп 22.11.19 | 09:59

Со нозе по глава крвнички тепа жена во деветти месец од бременоста

Вознемирувачко видео од напад врз жена во поодмината бременост ја вознемири австралиската јавност. Инцидентот се случил во кафуле во Сиднеј, кога маж, кој подоцна е...

Свет 21.11.19 | 09:29

Трудница до смрт искасана од чопор кучиња

Во шума во близина на францускиот град Вијер Котре во сабота е пронајдено беживотното тело на трудница, која излегла да ги прошета своите кучиња, пренесува „Би-Би-Си“....

Естрада 16.10.19 | 12:27

Цеца станува баба

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ на пролет ќе го добие првото внуче, дознава српски „Блиц“, додавајќи дека свршеницата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ,...