На социјалните мрежи излегуваат нови фотографии од собирот во Атина организиран во чест на Еди Рама. Неколку илјади Албанци се собраа да го поздрават како што нагласија, премиерот на сите Албанци.

Коментарите се дека Албанците кои цел живот живеат и се школуваат во Грција „летаат орли“ и се колнат во „Голема Албанија“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.