Георгиос Мазиас, новинар и директор на грчки дневен спортски весник ги предупредува хрватските граѓани кои се наоѓаат во Грција да бидат внимателни, укажувајќи на расположението што владее во земјата по убиството на грчкиот навивач на АЕК во Атина.

Доколку сте Хрват и моментално сте на одмор во Грција, добро камуфлирајте го тоа, не се истакнувајте и не кажувајте од каде сте, особено ако сте на одмор со семејството, порачува новинарот добронамерно.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.