Ознака: убиен
Балкан 10.12.20 | 10:58

Отец Стефан го примил и послужил со вечера, па платил со живот: Убиецот од монахот барал пари за кирија

Драган Шево(40), кој е уапсен поради монструозното и подмолно убиство на отец Стефан, монах во манастирот Глоговац кај Шипово, кобниот ден се упатил во манастирот надевајќи...

Балкан 08.12.20 | 22:49

Монах убиен во манастирот Глоговац: Избоден е со нож во градите

Монах со убодни рани во градите денеска бил пронајден во манастирот „Глоговац“ кај Шипово во Република Српска. Раните најверојатно настанале од нож, дознава „Независне...

Естрада 27.10.20 | 23:09

Убиено кучето на Благица Павловска

Македонската фолк пејачка Благица Павловска вечерва преку „Фејсбук“ откри дека нејзиното куче е убиено. На денешниов ден Петковден си замина душата на мојта миленица...

Свет 25.10.20 | 10:16

Вториот човек на Ал Каеда убиен во Авганистан

Авганистанските безбедносни сили го убиле Абу Мухсин ал-Масри, еден од водачите на Ал Каеда, кој се наоѓа на списокот на најбарани терористи на ФБИ. Како што објави Дирекцијата...

Црна хроника 15.10.20 | 16:36

Едно лице убиено во тепачка во Прилеп

Едно лице го загубило животот во тепачка што се случила во Прилеп помеѓу две групи. При интервенцијата полициски службеник пукал двапати во воздух, за да ги спречи лицата...

Филм 06.10.20 | 09:06

Со неколку куршуми во грб убиен актерот Томас Џеферсон Брд

Томас Џеферсон Брд, познат по филмовите на режисерот Спајк Ли, беше пронајден со неколку куршуми во грбот. Глумецот имаше 70 години. Американскиот актер, полицијата го...

Останати спортови 05.10.20 | 13:58

Ерменскиот шампион во кревање тегови убиен во Нагорно Карабах

Страшни спортски вести пристигнуваат од Ерменија и се однесуваат на тековната војна меѓу земјата и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах. Ерменската федерација за...

Црна хроника 09.06.20 | 19:45

Tри месеци нема одговори за семејството Цековски, кој го уби нивниот син Ивица во скопскиот парк

Вистинска животна голгота преживуваат последниве три месеци Љупчо и Слободанка Цековски од Крива Паланка. Со солзи во очите пред камерата на „Алфа“ велат дека на 18...

Здравје 07.05.20 | 09:42

Убиен кинески научник кој го истражувал Ковид-19: Бил на прагот на значајно откритие

Професорот на Универзитетот во Питсбург, Бинг Лиу, кој, како што тврди универзитетот, бил на работ на „многу значајно откритие“ за коронавирусот, бил застрелан во текот...

Свет 23.02.20 | 21:37

САД го убија лидерот на еден од најопасните ограноци на Ал Каеда

САД го убија лидерот на Ал Каеда на Арапскиот Полуостров, Касим ал-Рајми. Веста првично ја соопшти американскиот претседател Доналд Трамп посочувајќи дека убиството...

Свет 09.02.20 | 09:18

Убиен војникот што дивееше убивајќи 26 и ранувајќи уште 52 лица во Тајланд

Тајланските безбедносни сили синоќа го убиле војникот Џакрапанту Тома, кој во убиствениот поход низ градот Након Рачесима уби 26, а рани уште 52 лица, соопштија тајланските...

Свет 29.10.19 | 17:12

Трамп тврди: Американската војска го уби и наследникот на Ал-Багдади

Американските војници го убија и лицето кое најверојатно ќе го наследеше Абу Бакр ал-Багдади како лидер на Исламската држава, изјави американскиот претседател Доналд...

Свет 27.10.19 | 09:07

Во Сирија е убиен лидерот на ИД, Абу Бакр ал-Багдади

Во американска воена операција во Сирија се верува дека е убиен лидерот на Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади, пренесуваат сите светски агенции. Неименуван американски...

Калеидоскоп 13.10.19 | 09:08

Невидена нечовечност: Орел убиен со сачмарка и растргнат меѓу две дрвја!

Орел, убиен и растргнат меѓу две дрвја кај село Луганци! Оваа фотографија предивика жестоки реакции на социјалните мрежи.

Црна хроника 15.08.19 | 09:58

Денеска згacна животот на мојот единец: Мајката на yбиeното момче од Ново Лисиче се простува од нејзиниот син

Mајката на убиеното младо момче од Ново Лисиче преку тpoгателна порака на социјалните мрежи ја излеа болката по изгубеното чедо Денеска згacна животот на мојот син единец....

Црна хроника 14.08.19 | 13:36

Kошаркар на МЗТ Скопје: Познат идентитетот на убиеното момче во Ново Лисиче

Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“ е тинејџерот кој синоќа смртно настрада во тепачка...

Балкан 17.07.19 | 10:38

Во Пула, убиен 23-годишен турист од Германија

Маж бил уапсен во Пула бидејќи со нож избодел германски турист, кој подоцна им подлегнал на повредите во болница. Како што пренесува 24сата.хр, напаѓачот е државјанин...

Црна хроника 22.05.19 | 20:38

Згасна млад живот, скопјанецот Перица убиен со вратата од гепекот

Прерано згасна животот на младиот скопјанец Перица Велковски 02.05.2019 год. Тоа попладне Перица бил на прослава кај негов пријател во населба Карпош, Куманово каде по сплет...

Останати спортови 25.02.19 | 11:09

Убиен 18-годишен талентиран боксер

Британската полиција отвори истрага за убиство на млад талентиран боксер, кој починал откако бил нападнат вчера околу 1:30 часот. Како што пренесува „Мирор“, Конор Браун...

Балкан 14.01.19 | 16:49

Убиен албански затвореник во грчки затвор

Затвореник од Албанија денеска беше убиен во атинскиот затвор „Коридалос“ од двајца негови сонародници, исто така затвореници. Жртвата и еден од неговите убијци се...