24-годишна девојка која го славела роденденот со своите пријатели, колабирала и починала по кратко време на грчкиот остров Родос.

Девојката со својата група отишла во хотел на островот, каде би го прославила роденденот, пишуваат грчките медиуми.

24-годишната девојка во одреден момент се забавувала и бидејќи знаела клавир, почнала да свири, но потоа почувствувала непријатност и колабирала. Пријателите и хотелскиот персонал веднаш ја известиле полицијата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.