Ознака: жозе мурињо
Фудбал 18.03.21 | 23:27

Вечерва плачат Мурињо и Мамиќ – двајцата во свој стил

Вечерашната победа на Динамо Загреб над лондонски Тотенхем несомнено е едно од најголемите изненадувања во Лигата на Европа во последните неколку сезони. Загрепските...

Фудбал 11.02.21 | 08:28

Mурињо: Сè беше како игра на мачка и глушец

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, даде интересен коментар за играта на неговиот тим по поразот од Евертон (4:5 по продолженија) синоќа во финалето на осминафиналето од...

Фудбал 01.02.21 | 07:43

Mурињо искрен: Заслуживме пораз од Брајтон

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо рече дека неговиот тим не заслужи да загуби од Брајтон, вчеравечер во натпреварот од 21. коло на шампионатот во Англија. Домаќините победија...

Фудбал 25.01.21 | 09:43

Мурињо му порача на Бејл вредно да тренира ако сака да игра

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо му порача на Герет Бејл повеќе да тренира и на тој начин да се избори за повеќе време на натпреварите. Фудбалерот одигра само четири...

Фудбал 16.12.20 | 09:07

Мурињо се присети на времето на „Олд Трафорд“: Не ми дадоа доволно време

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека му било потребно повеќе време во Манчестер јунајтед. Португалецот соработуваше со „црвените ѓаволи“ од јули 2016 година...

Фудбал 11.12.20 | 19:33

Mурињо призна дека сезоната ќе биде тешка

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, оцени дека на лондонскиот премиерлигаш му претстои уште потешка сезона по пласманот во нокаут фазата во Лига Европа. Натпреварите...

Фудбал 25.11.20 | 23:56

Мурињо се прости од Марадона: Је*ига, друже, веќе ми недостигаш

Фудбалскиот свет се простува од легендата Диего Армандо Марадона, кој денеска почина на 60-годишна возраст. Меѓу првите што испратија последен поздрав беше Жозе Мурињо,...

Фудбал 10.10.20 | 11:40

Касилјас: Мурињо беше еден од првите кои ми се јавија по срцевиот удар

Еден од најдобрите голмани на сите времиња, Икер Касиљас, се потсети на 1. мај 2019 година, кога за време на еден тренинг  доживеа срцев удар поради што мораше и прерано...

Фудбал 30.09.20 | 10:42

Мурињо: Треба да се забрани фудбалерите да играат на два натпреара во рок од 48 часа

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека треба да се забрани фудбалерите да учествуваат на два натпревара во рок од 48 часа. Португалецот го кажа ова кога го замолија...

Фудбал 27.09.20 | 21:49

Мурињо дрско му возврати на Солшер: На Оле не му се важни головите, туку нешто друго!

Жозе Мурињо на никому не останал должен, па така ниту Оле Гунар Солшер не може да се спаси од неговите опасни коментари. Менаџерот на Манчестер јунајтед вчера го пецна...

Фудбал 26.09.20 | 17:18

Солшер си игра мајтап со Жозе: Добро е што Мурињо не беше тука да ги мери головите, ќе имавме проблеми!

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер реши да тера мајтап по победата на гостувањето кај Брајтон, вели дека имале среќа што Жозе Мурињо не бил тука да ги мери...

Фудбал 25.09.20 | 12:20

По стативата, Мурињо се пожали и на тревата на Градски“

„Специјалниот Жозе Мурињо“ е задоволен по победата во Скопје против Шкендија. Тој го оцени мечот со добро завршена работа“ и оти било најважно што не отишол во продолженија...

Фудбал 25.09.20 | 10:38

Резил: Ќе одговара ли некој што стативата на Градскиот стадион се „смали“ за десет сантиметри?

Македонија повторно е во центарот на вниманието во Европа но не за убаво. Доаѓањето на Тотенхем кој требаше да биде празник се претвори во исмејување поради неспособноста...

Фудбал 24.09.20 | 23:33

Ја испофали Шкендија: Мурињо е вистински господин

Голем интерес владееше за прес конференцијата на Жозе Мурињо. “Специјалниот“ покажа дека е вистински џентламен и ја пофали Шкендија како и гостопримството на домаќините. Шкендија...

Фудбал 18.09.20 | 08:28

Не нарекува Македонија: Мурињо првпат слуша за Шкендија

Тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо по победата во Пловдив беше прашан за мечот со Шкенндија во Скопје во четврток. Тој беше искрен дека не знае ништо за овој нашиот претставник,...

Фудбал 17.09.20 | 19:55

Шкендија го носи Toтенхем со Мурињо во Скопје

Фудбалерите на Шкендија направија изнанадување во Романија против тимот на Ботосани. Мининална победа со голот на Ибраими уште во втората минута со лоб удар. Романците...

Фудбал 13.09.20 | 21:30

Мурињо: Разочаран сум од мојот тим

Тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо беше разочаран по поразот од Евертон во натпреварот од првото коло во Премиер лигата. По голот противникот имаше повеќе шанси како последица...

Фудбал 13.09.20 | 20:12

Мурињо тргна со пораз во Премиер лигата

Евертон го победи Тотенхем со 1:0 во првото коло од англискиот фудбалски шампионат. Единствениот погодок во 55. минута го постигна Доминик Калверт-Левин. Евертон ќе игра...

Фудбал 01.09.20 | 13:24

Мурињо доаѓа во Скопје: Со победа против Ботошани, Шкендија ќе го пречека Тотенхем

Доколку Шкендија го елиминира романски Ботошани, ќе го пречека англиски Тотенхем. Лондонскиот тим игра против Локомотив Пловдив, но е огромен фаворит за триумф, што...

Фудбал 01.09.20 | 11:40

Мурињо може пак да дојде во Скопје

Само еден ден откако трите македонски европретставници во Лига Европа ги дознаа ривалите за второто квалификациско коло закажано за 17 септември, веќе денеска од 13...