Ознака: зоран заев
Македонија 06.07.20 | 21:30

Мицкоски: Во политиката не се сите исти колку и да сакаат СДСМ и Зоран Заев тоа да го кажат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека во политиката не се сите исти колку...

Македонија 06.07.20 | 21:24

Мицкоски до Заев: Да не се изненадите од вистината кој бил близок со Орце Камчев, тоа допрва ќе се испитува

На вечерашниот тв дуел на МТВ1 меѓу лидерите на двете најголеми политички партии, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потсети на аферата “Рекет” која ја...

Македонија 06.07.20 | 21:20

Мицкоски: Заев, ќе морате да ја докажувате Вашата невиност пред суд, одговорност мора да има

На вечерашниот тв дуел гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој зборуваше за реформите во судството, како и за одговорноста која што ќе мора...

Македонија 06.07.20 | 21:15

Мицкоски: Тој што има проблем со законите не може да биде реформатор

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната втора дебата на Македонската телевизија, со претседателот на СДСМ, Зоран Заев се осврна и владеење на правото...

Македонија 06.07.20 | 21:14

Мицкоски до Заев: Поддржете испитување на имотот на политичарите и ќе видиме како се става во употреба бројчаникот со сумите на одземениот имот

Во изминатиов период и Зоран Заев и СДСМ имаа време да го покажат сето ова што го зборуваат за ветинг во редовите на правосудството. Но, начинот на ветинг или самиот ветинг...

Македонија 06.07.20 | 21:11

Контроверзниот Дака го спомнува името на Заев и Рашковски, парите таму завршиле, срамно!

Говорејќи за разговорот во кој се споменува името на Зоран Заев и генералниот секретар на владата, Драги Рашковски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на дебатата...

Македонија 06.07.20 | 21:09

Мицкоски: Власта води политика на војаеризам, Заев уште се фали со тоа

Инаку кога зборуваме за останатото, јас мислам дека не треба во Македонија да се води политика по принципот на војаеризам, со снимање, со преснимување, со монтажи, со...

Македонија 06.07.20 | 21:06

Имаме јавно признание дека рекетираните пари завршиле кај Заеви и обвинителите молчат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека има лице кое јавно на суд во завршни...

Македонија 06.07.20 | 21:00

Заев ќе побара од Пендаровски медал за храброст за сите кои се вклучени во борбата со корона вирусот

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски на МРТ најави дека како иден премиер ќе побара од претседателот Стево Пендаровски да им...

Македонија 06.07.20 | 20:59

Заев: Многу сте негативен, Мицкоски: Лош и мачен е животот на граѓаните

Луѓето не само што се чувствуваат измамено, не само што се чувствуваат разочарани туку апсолутно никакво милосрдие од страна на Зоран Заев и оваа гарнитура на тие луѓе...

Вести 06.07.20 | 20:57

Мицкоски: Со се што се фали Заев граѓаните не го чувствуваат тоа во своите животи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел на Македонската телевизија рече дека со сето она што се фали СДСМ и Заев, граѓаните не го чувствуваат,...

Македонија 06.07.20 | 20:53

Има огромен дефицит кој владата го трошеше за поткуп и го задолжи секое семејство за нови 850 евра

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел обвинува дека власта на СДСМ заклучно до месец јуни има направено дефицит од 26 милијарди денари, потенцирајќи...

Македонија 06.07.20 | 20:53

Мицкоски: Во здравството во наследство остануваат матните тендери, на медицинскиот персонал му се потребни услови

Тоа беше прв предлог кој што беше даден од ВМРО-ДПМНЕ за жал тогаш не беше прифатен. Сега пред избори мислат дека на тој начин ќе ја добијат симпатијата од страна на граѓаните,...

Економија 06.07.20 | 20:52

Заев: Ќе продолжиме да земаме кредити

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во вечерашниот ТВ дуел на Македонската телевизија рече дека СДСМ и понатаму ќе продолжи да зема кредити и да ги задолжува граѓаните. Апсолутно...

Македонија 06.07.20 | 20:48

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ бараше да се наградат лекарите, но бевме одбиени, сега пред избори Заев истото го ветува

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му посочи на Зоран Заев дека предлогот за награда на лекарите беше прв предлог на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 06.07.20 | 20:46

Со над 100 новозаразени на ден власта се фали дека ја победила пандемијата

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека власта во мај месец се фалеше дека...

Македонија 06.07.20 | 20:45

Зоран Заев Македонецот, им се поклони на штипјани

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа решителност...

Македонија 06.07.20 | 20:43

Државата е рекордер по бројот на загубени животи од корона поради калкулантскиот однос на Заев и Филипче

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека Македонија е убедливо рекордер...

Македонија 06.07.20 | 20:40

Мицкоски: Ниту Заев, ниту Филипче после 15-ти јули ќе имаат можност да одлучуваат повеќе за здравјето на граѓаните

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека Македонија е убедливо рекордер...

Македонија 06.07.20 | 17:16

За Заев било нормално што во Преговарачката рамка за ЕУ ги има договорите со Бугарија и Грција

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса.  -Нормално е дека во Преамбулата...