Ознака: зоран заев
Македонија 12.03.20 | 10:16

Мери Николова на листата на Ахмети: Не ме излажаа ништо, како што веќе еден го стори тоа

Сопругата на поранешниот министер за транспорт и врски и македонски амбасадор во Франција, Агрон Буџаку, Мери Николова Буџаку, му се заблагодари на лидерот на ДУИ, Али...

Македонија 11.03.20 | 19:28

Заев: Можеби корона вирусот ќе не стави во поинаков вид на кампања, но не гледам причина изборите да се одложат

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево рече дека не очекува одложување на изборите поради корона вирусот, но очекува поинаков вид на кампања. -Ги следивме трендовите,...

Македонија 11.03.20 | 19:18

И официјално кажувам: Експериментот Заев заврши како неуспешен

Понудите што ги дава другата страна нè враќаат пред 4 години, кога ги ветуваа истите работи, истите фрази, истите сега веќе докажани лаги, потсети на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 11.03.20 | 14:04

Што се знае Сафет за Зоран, па е толкава закана за СДСМ?

Зошто СДСМ толку жестоко го напаѓа Сафет Бишевац, како кандидат за пратеник на овие избори, пишува Магазин.мк Одговорот е едноставен и има неколку незгодни причини зошто...

Двоглед 10.03.20 | 09:23

Заев се премисли: Директорката не е болна, не наседнувајте на вести од непровладини медиуми

Шефот на СДСМ Зоран Заев ги корегираше дијагнозите на лекарите кои утврдија КОВИД-19 кај директорката на клиниката за кожни болести, Нина Цаца Билјановска. Според Заев,...

Македонија 09.03.20 | 22:12

Во име на „ТАТ“ и „Бонбона бизнисот“: Ги смени Црвенковски, Бучковски, а сега на ред е Заев

По 30 години граѓаните на Македонија се уште ќе имаат можност да ја гласаат Радмила Шекеринска како носител на листата на СДСМ во петтата изборна единица. Шекеринска...

Македонија 09.03.20 | 12:57

Заев ја „заборави“ Северна на билбордите: Moже ли да му се верува на овој човек

Во билбордите на СДСМ каде Заев се фали за нашето членство во НАТО тој го изостави нашето официјално име. Па така наместо „Северна“ стои МК во „НАТО“ Граѓаните овие...

Македонија 09.03.20 | 09:49

Милошоски: Ова е доказ дека Заев поседува копии од нелегалните снимки и лично нарачува нивни монтажи и објави

Фатиме Фетаи најдобро знае дека Заев лаже дека ги немал, не ги знаел, не ги предал објавените 5 од 6 снимки, кои УБК нелегално ги снимила за мене во 2011 година, вели пратеникот...

Македонија 09.03.20 | 09:20

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Шекеринска се последните остатоци од криминалната транзиција кои ќе бидат поразени

СДСМ и Заев во овие три години целосно заборавија на граѓаните. Криминална власт имаше цел само да се збогатат високите функционери во СДСМ и лицата блиски до нив, соопштуваат...

Македонија 08.03.20 | 13:42

Заев: Сè предадовме во СЈО, не се сеќавам дека сме ја имале „бомбата“ за Милошоски

Сите материјали од прислушуваните разговори ги предадовме на Специјалното јавно обвинителство на крајот на 2016 година и со тоа ја завршивме нашата обврска, одговори...

Македонија 08.03.20 | 12:50

Заев и Шекеринска ќе бидат носители на изборни единици

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и Радмила Шекеринска, актуелната министерка за одбрана и заменик-претседателка на СДСМ ќе бидат носители на изборни единици, соопштија...

Семејство 08.03.20 | 09:36

Заев ороводец на свадбата на Љупчо Николовски, КУД „Танец“ го играле „Тешкото“

Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделие Љупчо Николовски и неговата сопруга Андријана Јакимовска, синоќа направија свадба на која биле присутни...

Македонија 07.03.20 | 11:49

Заев е истрошен политичар, бегството од дуели е неодговорност кон граѓаните

Зоран Заев е истрошен политичар. Заев и СДСМ се исплашени и затоа пласираат лажни вести, само да го ублажат престојниот пораз. Бегството од дуели е неодговорност кон...

Македонија 06.03.20 | 20:18

ВМРО-ДПМНЕ со факти за денот: Заев не одговара дали ќе се повлече по поразот, Рашковски со сомнителни набавки

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои го одбележаа денот:   Заев не одговора дали кога ќе ги загуби изборите ќе се повлече од СДСМ. Рашковски по двете сомнителни милионски...

Вести 06.03.20 | 19:23

Заев за 1ТВ не знаеше ништо, но за Алфа знае за наводна истрага

Дали екс премиерот знае некои работи кои според закон не смее да ги знае? Знае ли за истрага против медиум кој е критички наклонет кон него, која дури и да постои е тајна?...

Македонија 06.03.20 | 17:18

Тасевски: Од каде З.З. знае за истрагата, а во „Алфа“ немаат поим?

Сега сте гласачи на власта и драматично е колку ништо не разбирате за слободата и демократијата, сè она за кое до вчера го плукавте ВМРО, вели актерот Сашо Тасевски, коментирајќи...

Македонија 06.03.20 | 15:06

Арсовски: Ќе си даде ли Заев оставка сега кога ќе ги изгуби изборите?

Зоран Заев е во очај. Зоран Заев е еден истрошен политичар. Свесен е дека рејтингот му е во слободен пад и затоа избегнува лидерско соочување со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 06.03.20 | 13:02

Заев нарачува, обвинител извршува: По бизнисмените и судиите, новинарите се на удар!

Од рекетите и тендерите кои се доделуваа на компании на фамилијата Заеви и нивни деловни партнери настрадаа стотици фирми низ Македонија, Обвинителството, почнувајќи...

Македонија 06.03.20 | 12:39

Дали Заев се плаши од втор ТВ-дуел со Мицкоски?

Зоран Заев, лидерот на СДСМ ја одби понудата на „Алфа“ телевизијата и не прифати да се појави на тв-деул со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Јавноста...

Македонија 06.03.20 | 11:42

Првадоубиецот стана и убиец на медиуми – од каде Заев знае дека има истрага против медиуми, освен ако тој е нарачателот

Една е ситуацијата што Зоран Заев бега од дебати во телевизии каде не може да има контрола, а друга е ситуацијата што тој јавно кажа дека има постапка врз медиум од страна...