Небојша Човиќ поранешен српски вицепремиер и координатор за Косово говори за лицемерноста на Западот кон регионот. Како пример ја наведе Македонија.

Меѓународното право е срушено на Србија. Западот е експерт да земат луѓе, да ги искористат и пуштат низ вода.Што доби Македонија.Каде е сега тој Заев-праша Човиќ на „РТС“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.