Ознака: таеквондо
Останати спортови 09.09.19 | 16:46

Изненадување за Филип Додевски во авионот со кој ја носи титулата во Македонија

Филип Додевски, кој освои бронзен медал на официјалното европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо кое се одржува во Шведска, денеска беше поздравен од екипажот...

Останати спортови 11.04.19 | 14:03

Давид Крстески трет во Европа на само 11 години

Македонската ИТФ под водство на Марјанчо Лазаревски црн појас V дан учествуваше на Европското првенство во таеквондо во Римини, Италија. Па првенството учествуваа околу...

Останати спортови 01.03.19 | 23:59

Мицкоски им ја честита победата на таеквондо-борачите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им го честита успехот на таеквондо-борачите кои се закитија со златен и сребрен медал на Сениорското европско клупско...

Останати спортови 01.03.19 | 22:33

Македонец стана европски шампион сред Солун

Филип Додевски (-87 кг) освои златен медал, а Дејан Георгиевски (+87 кг) сребрен на Европското клупско првенство за сениори во Солун – Грцијан кое не претставува ТКД Бутел...