Ознака: сообраќајни прекршоци
Црна хроника 29.08.21 | 10:06

Во Скопје санкционирани 133 сообраќајни прекршоци

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје се изречени 133 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената...

Црна хроника 30.06.21 | 10:02

200 возачи казнети во Скопје вчера

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, соопштија од МВР и посочија дека на...

Црна хроника 05.06.21 | 10:17

Во Скопје 328 сообраќајни прекршоци, 97 за брзо возење

На територијата на Град Скопје вчера изречени се вкупно 328 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина – 97 санкции, 26 за возење без возачка дозвола, девет за...

Црна хроника 02.06.21 | 10:21

Во Скопје казнети 232 сообраќајни прекршоци

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени вкупно 232 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции, 15 за возење без возачка...

Црна хроника 24.05.21 | 14:28

Викендов изречени над 1.000 казни за брзо возење од кои над 180 во Куманово

Министерството за внатрешни работи информира дека неговите службеници во акциските контроли низ државата санкционирале над 1.000 возачи, додека на подрачјето на Куманово...

Црна хроника 24.05.21 | 13:18

Полицијата во Скопје вчера пишала 217 казни

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје пишала вкупно 217 казни. Меѓу нив, 79 биле за возење повеќе од дозволената...

Црна хроника 24.04.21 | 17:31

Фатен на радар: Со „ауди“ возел 230 км на час на делницата Јажинце-Тетово-Гостивар-Дебар

Возило марка „ауди“ фатено на радар како се движи со 230 километри на час од страна на полициски службеници. Министерството за внатрешни работи во изминативе денови...

Црна хроника 11.11.20 | 15:13

Драчево е скопскиот Див Запад – 183 возеле без возачка и неисправни возила

Во рамки на засилените акциски контроли во областа  на сообраќајот од Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден само на територијата на Драчево...

Црна хроника 18.10.20 | 15:55

Полицијата пиша 12.000 сообраќајни казни за неполн месец

За три недели, откако почнаа засилените сообраќајни контроли, на територијата на државата се изречени над 12.000 санкции, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски. На...

Црна хроника 01.10.20 | 09:29

Казнети 339 возачи во Скопје

Во текот на вчерашниот ден (30.09.) полициски службеници на територијата на град Скопје изрекле вкупно 339 казни. Меѓу изречените казни, 22 лица се за возење без возачка дозвола,...