Ознака: Солза Грчева
Македонија 04.04.21 | 23:06

Грчева: Молби и лелеци од мајка, тоа не се гледа од хеликоптерот на Венко

Еве како добри луѓе го пренесувале денес болниот, со молби и лелеци на мајка му. Ова не се гледа од хеликоптерот на Венко – коментира Солза Грчева. Денешната објава...

Македонија 28.01.21 | 12:05

Грчева најави тужба и открива: Министер во Владата на Заев не пријавил обид за голем поткуп

Во соопштение до јавноста проф. др. Солза Грчева, претседател на Глас за Македонија, најави тужба за клевета против министерот за локална самоуправа Горан Милевски и...

Македонија 25.11.20 | 18:41

Грчева: Изјава на Заев е срамна и тој не може да дава такви коментари кои немаат врска со здравиот ум

Поранешната пратеничка Солза Грчева во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за денешната скандалозна изјава на Зоран Заев каде посочи дека оваа...

Македонија 17.07.20 | 14:29

Партијата на Солза Грчева бара повторно пребројување и вештачење на неважечките ливчиња

„Глас за Македонија“ смета дека овој изборен процес е најскандалозниот од постоењето на нашата држава и оти врв на се, е синхронизираниот и скап, хакерски напад на...

Македонија 16.07.20 | 11:51

Грчева: Народов, без око да му трепне си ги избира истите криминалци, е па со среќа тонењето и енормниот криминал

Солза Грчева од Глас за Македонија го честиташе гласањето на вчерашните предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека граѓаните дале глас на оние кои никогаш...

Македонија 29.06.20 | 22:28

Грчева до Ристовски: Вие сте контраверзна личност, сакам да види народот со кого си има работа

Претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски и претседателката на Глас за Македонија, Солза Грчева влегоа во жестока дебата при гостувањето на телевизија Телма. Ристовски...

Македонија 23.09.19 | 11:04

Глас за Македонија, Единствена Македонија, Левица, ПОДЕМ, ФРОДЕМ бараат гласачки ливчиња со бар-код и изборна кампања без билборди

Вонпарпарламентарните партии Глас За Македонија на Солза Грчава, Единствена Македонија на Јанко Бачев, Левица на Димитар Апасиев и други, испорачаа неколку барања,...

Македонија 31.08.19 | 12:37

Грчева: Не треба и не смее да има никаков договор за СЈО

Не треба и не смее да има никаков договор за СЈО. Тоа мора да се укине вака како што беше дизајнирано како политички суд. Плус апашаана и непотизам. Не избрукаа до даска....

Македонија 21.08.19 | 22:43

Грчева: Ајде сега сите што ја гласаа Ката да си дадат оставки

Поранешната пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија, Солза Грчева, повика на оставка за сите оние што ја гласаа Катица Јанева за шеф на Специјалното...

Македонија 14.08.19 | 09:36

Грчева: Што сакаше да каже ЗЗ, дека само хетеро може да му ја бутне владата?

Што сакаше да каже ЗЗ, дека само хетеро може да му ја бутне владата? Ова е примитивизам од најдолен вид. Гасете светло, го допревме дното! – пишува Солза Грчева на Фејсбук.  

Македонија 13.08.19 | 08:15

Грчева: Ќе ме утепаа што не гласав за Ката Прасиќи, а сега им е ин да плукаат по неа

Поранешната пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија, на својот фејсбук профил потсети на нападите кои ги добиваше затоа што се спротистави Катица...

Македонија 09.08.19 | 23:08

Солза Грчева: Овие и децата ќе си ги продаделе, а не името

Што убави пари си направиле во сите овие години, па, па, па…и ќе си ги разменуваат со торби, разбира се. Овие и децата ќе си ги продаделе, а не името. Епа, ќе го папаат...

Македонија 06.08.19 | 22:49

Грчева за косите црти: Договорот од Преспа СЕ КИНЕ и се фрла во Вардар

Косите црти во новите државјанства се поводот за новиот статус на претседателката на Глас за Македонија, Солза Грчева. Таа напиша: Ме сретнуваат луѓе кои загрижено прашуваат:...

Македонија 23.07.19 | 22:00

Јас сум била родена во државата /// – Луди бре!

Јас сум била родена во државата ///, а мајка ми починала во истата таа ///. Луди бре! Јас сум родена во Македонија и моите страдале за Македонија, каде ги оставиле коските!!! Од...

Македонија 23.07.19 | 21:07

Грчева: Какви ни ја водат државата…Па ова е сè за Алкатраз!

Овие се обидуваат да не направат сите малоумни. Како може Специјален Јавен Обвинител да изгуби телефон, а да не пријави веднаш? Секакви доверливи разговори и пораки...

Македонија 17.07.19 | 21:55

Грчева: Разрешени директори? Повеќето се пливачки членови на управни одбори

Поранешната пратеничка Солза Грчева на својот фејсбук профил ги искоментра денешните разрешувања за кои беше донесена одлука на седница на Влада. Таа напиша: Разрешени...

Македонија 15.07.19 | 23:29

Грчева: Ја чекам и другата со црвениот кармин која беше извадена како од кабаре

Претседателската на Глас за Македонија и поранешна пратеничка Солза Грчева го коментира случајот во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка  Катица Јанева. Ќе...

Македонија 04.06.19 | 19:39

Секој може да конкурира за судија, ќе имаме судии со просек „шест“

На последниот оглас од мај, 2019 година, во условите за прием за обука во Академијата за судии и јавни обвинители, критериумите се снижени до крајни граници, велат од партијата...

Македонија 21.04.19 | 21:56

Солза Грчева: Прв пат ми се случува една групација да ми ѕвони на врата со прашање: Дали го исполнивте вашето граѓанско право на глас?

Солза Грчева денеска на својот фејсбук профил напиша дека и ѕвонеле на врата да ја прашаат дали го исполнила своето граѓанско право? Прв пат ми се случува една групација...

Македонија 20.03.19 | 08:36

Грчева: Ќе возат болни во комбиња за зелки!

По прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче дека информацијата дека Брзата помош ќе се доопремува со осум комбиња од Министерството за земјоделство,...