Ознака: ракетен напад
Свет 17.11.22 | 10:07

Голем ракетен напад на Одеса и Дњепар, сирени во Киев

Русија утрово изврши голем ракетен напад врз Одеса, јавуваат светските медиуми, а кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски и шефовите на регионалните...

Свет 09.10.22 | 10:14

Непознати сили извршиле ракетен напад врз американски војници во Сирија

Американската војска соопшти дека неидентификувани сили истрелале проектил врз база во Сирија во која се сместени американски војници и локални сили. Во соопштението...

Свет 23.04.22 | 19:42

Тримесечно бебе настрада во ракетниот напад на Одеса, за Кулеба Русија шири терор во градот

Русија изврши ракетен напад врз јужниот пристанишен град Одеса, изјави шефот на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Меѓу загинатите има и тримесечно...

Свет 02.04.22 | 09:43

Немирна ноќ во Украина, повеќепати ракетирани Полтава и Кременчук

Руски ракети рано утрово погодија два града во централна Украина, оштетувајќи ја инфраструктурата и станбените згради, објави лидерот на регионот Полтава, Дмитриј...

Свет 25.03.22 | 20:27

Руски ракети ја погодиле Командата на украинските воздухопловни сили

Руските сили извршиле ракетен напад врз Командата на воздухопловните сили на вооружените сили на Украина, во украинскиот град Винициа. Денеска, 25 март, околу 16:30 часот,...

Свет 31.01.22 | 10:59

Сириската противвоздушна одбрана пресретнала израелски ракети истрелани врз Дамаск

Израелски воени авиони рано утринава извршиле ракетен напад во близина на сирискиот главен град Дамаск, што предизвикало реакција на а сириската противвоздушна одбрана...

Свет 16.05.21 | 15:42

Газа не се смирува, денеска над 50 воздушни напади

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. Меѓу жртвите...

Свет 19.12.20 | 10:38

Ракетен напад врз најголемата американска база во Авганистан

Пет ракети биле истрелани врз најголемата американска база во Авганистан, но во нападот нема жртви, соопштија НАТО и локалните власти. -Ракетите го погодија аеродромот...