Ознака: принц Хари
Естрада 20.07.21 | 14:03

Принцот Хари пишува мемоари, му помага професионален консултант и добитник на Пулицеровата награда

Принцот Хари ги пишува своите мемоари за неговиот живот во кралското семејство во Велика Британија и потоа. Според наводите на западните медуми, Хари работи на мемоарите...

Калеидоскоп 13.05.21 | 21:50

Принцот Хари на популарниот американски поткаст „Armchair Expert“ го спореди кралскиот живот со зоолошка градина!

Гостувајќи на популарниот американски поткаст „Armchair Expert“ на актерот и комичар Дакс Шеферд, принцот Хари откри бројни, засега претежно непознати детали од неговата...

Калеидоскоп 18.04.21 | 11:39

Што му рече Хари на Вилијам после погребот на дедо им: Експертите читаа од усни

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, и после емотивната служба во капелата на Свети Џорџ, забележани се како заедно...

Калеидоскоп 17.04.21 | 14:54

За сите кои се сомневаа дека Хари му е внук: На интернет кружи фотографија од принцот Филип од 50-тите години

Корисниците на социјалните мрежи се восхитени од сличноста на принцот Филип од младите денови со принцот Хари. Цел свет ќе го следи денешното последно испраќање на...

Калеидоскоп 13.04.21 | 11:02

Принцот Хари на погреб кај дедо му замина без Меган, го пречека кралското обезбедување

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од Единбург,...

Калеидоскоп 02.04.21 | 08:45

Надбискупот од Кантербери ја разоткри лагата на Меган и Хари дека склучиле брак пред кралската венчавка

Надбискупот од Кантербери за првпат по интервјуто што принцот Хари и Меган Маркл го имаа кај Опра Винфри, јавно го коментираше нивното тврдење бидејќи тој ги венчал...

Калеидоскоп 23.03.21 | 11:59

Хари загрижен се движи по улица: Прва фотографија од принцот по интервјуто кај Опра

По интервјуто за Опра Винфри, јавноста со нетрпение ги чекаше реакциите на членовите на кралското семејство. И принцот Вилијам и Кејт Мидлтон беа фотографирани многу...

Естрада 26.02.21 | 13:51

Принцот Хари: Жолтиот печат ми го уништи психичкото здравје

Принцот Хари се повлекол од кралските должности затоа што британскиот жолт печат бил „штетен за него“ и му го уништувал психичкото здравје. Хари се обиде да биде искрен...

Семејство 24.02.21 | 13:15

Принцот Хари и Меган кај Опра ќе гостуваат на 7 март

Откако британскиот принц Хари и Меган Маркл официјално објавија дека трајно ги напуштаат своите кралски должности и по најавата на кралицата Елизабета Втора за нејзина...

Семејство 15.02.21 | 09:02

Принцот Хари и Меган Маркл очекуваат второ дете

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе имаат уште едно дете, потврди синоќа нивниот гласноговорник. Тој рече дека „може да потврди дека двегодишниот...

Калеидоскоп 18.01.21 | 12:30

Принцот Хари е скршен поради напуштањето на кралското семејство, тврди негов долгогодишен пријател

Принцот Хари се чувствува многу лошо поради тоа што тој и неговата сопруга, Меган Маркл, ги прекинаа односите со британското кралско семејство, откако се преселија во...

Естрада 09.10.20 | 11:27

Меган и Хари постигнаа договор со папараците кои нелегално го сликаа Арчи

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл постигнале договор со агенцијата за фотографии која без одобрение го фотографираше нивниот малолетен син, Арчи,...

Калеидоскоп 16.09.20 | 09:22

Меган Мaркл покажа делови од својот дом

Војвотката од Сасекс ја прослави првата годишнина од пуштањето во продажба на нејзината капсулна колекција за облека, „Паметниот сет“ (Smart Set), со приклучување на видеоповикот...

Естрада 13.08.20 | 14:14

Меган и Хари купиле вила кај Санта Барбара за 14 милиони долари

Принцот Хари и Меган Маркл купиле куќа во Монтесито кај Санта Барбара, скапиот крајбрежен град северно од Лос Анџелес. Војводата и војвотката од Сасекс, кои ја напуштија...

Калеидоскоп 20.07.20 | 10:58

Еве што се крие зад кавгите на Вилијам и Хари

Иако принцот Чарлс и принцезата Дајана дале се од себе за да ги направат своите синови еднакви во сè, постарите членови на кралското семејство и персоналот им работеле...

Калеидоскоп 08.07.20 | 15:36

Принцот Хари загрижен за Меган: Се чувствува лошо, се бори самата со себе

Принцот Хари се чувствува многу лошо поради нарушените семејни односи и заради тоа не му оди лесно со сопругата Меган Маркл откако заедно со синот Арчи се преселија...

Калеидоскоп 14.06.20 | 12:47

Меган плачела: ДНК тестот покажал дека принцот Хари не е татко на Арчи!

Принцот Хари и Меган Маркл пред нешто повеќе од една година, станаа родители на малиот Арчи, меѓутоа шпекулациите за тоа дека принцот всушност не е негов татко, не стивнуваат. Токму...

Калеидоскоп 12.06.20 | 20:53

Твојата мајка ме изневеруваше, ти не си мое дете: Принцот Чарлс се скара со Хари и му ја откри вистината

Веќе извесно време во странските медиуми кружат гласини дека 35-годишниот британски принц Хари не е син на 71-годишниот принц Чарлс, објави магазинот „Глобус“, кој сега...

Калеидоскоп 01.04.20 | 17:58

Мора да се откаже од сите титули: Прицот Хари ќе мора да работи како обичен смртник, ама не и неговата Меган

Ако Хари го прифати американското државјанство засекогаш ќе ја загуби титулата принц! Меган Маркл и принцот Хари неодамна ја напуштија Велика Британија и најпрво се...

Калеидоскоп 29.02.20 | 15:55

Доколку некој треба да биде навреден, тогаш тоа сме ние: Меган конечно проговори

Меган Маркл верува дека нејзе и на нејзиниот сопруг, принцот Хари правилата кои им ги наметнува британското кралско семејство се казна поради тоа што сакаа да бидат...