Ознака: принц хари
Калеидоскоп 03.09.19 | 15:07

Принцот Хари: Можеме да направиме повеќе за животната средина

Британскиот принц Хари рече дека „никој не е совршен“ и „ние можеме да направиме повеќе“ кога станува збор за проблемите со загадувањето на животната средина. Војводата...

Сцена 14.08.19 | 23:54

Често се бакнуваат и допираат, па пријателите почнаа да ги избегнуваат

Принцот Хари и војвотката Меган се неисцрпна тема на британските таблоиди, а во тоа најмногу придонесуваат со своето кршење на сите кралски правила. Хари е доста далеку...

Калеидоскоп 06.07.19 | 18:26

Први фотографии од крштевката на Арчи

Точно два месеца откако се роди, утрово во Виндзор беше крстен првиот син на принцот Хари и Меган Маркл. Церемонијата била интимна, само за најблиското семејство, без...

Калеидоскоп 04.07.19 | 09:40

Меган и Хари подготвуваат тајно крштевка на Aрчи

Може да се каже дека Меган Маркел и принцот Хари навистина не се грижат многу за кралските протоколи. Тие се подготвени да пробијат едно од правилата во семејството,...

Сцена 28.06.19 | 11:04

Хари, Меган и Арчи заедно одат на турнеја низ Африка

По неколку дена шпекулации, конечно Меган и Хари потврдија дека оваа есен заминуваат на турнеја низ Африка заедно со синот Арчи. Ова ќе биде прва официјална турнеја...

Вести 12.06.19 | 20:32

Меган ќе стане уредник на „ВОГ“, па бара дадилка на јавен оглас

Меган Маркл ќе биде заменик-уредник на септемвриското издание на Vogue. Војвотката од Саскес поради тоа накратко ќе ги занемари своите кралски должности и ќе се посвети...

Калеидоскоп 08.05.19 | 12:09

Меган и Хари денес ќе го покажат синот, но направија и еден преседан

Во дворецот Виндзор денеска ќе се одржи официјалната прес-конференција и фотографирање за медиумите, кога принцот Хари и сопругата Меган првпат ќе го покажат новороденчето...

Калеидоскоп 29.04.19 | 16:01

Дрогирани и врзани: Вистината за сафари фотките на принцот Хари

Пред неколку дена принцот Хари на официјалниот профил на војводата и војвотката од Сасекс објави фотографии од саари кои се толку впечатливи што многумина помислиле...

Калеидоскоп 22.04.19 | 12:36

Меган Маркл и принцот Хари со бебето ќе се селат во Африка

Меган Маркл и принцот Хари, веќе се преселија во нивниот нов дом, каде го чекаат раѓањето на нивното прво дете. Но, британските медиуми, пишуваат дека тие веќе планираат...

Калеидоскоп 21.04.19 | 16:27

Меган и Хари ќе добијат дрско и тврдоглаво дете

Иако бебето на Меган и Хари има мали шанси да стане крал или кралица во иднина, неговото раѓање не ја намалува еуфоријата кај британската јавност. Се очекува кралското...

Калеидоскоп 25.02.19 | 10:46

Меган Маркл во бежова креација од Диор плени во Мароко!

Вечерата беше организирана од тамошниот британски амбасадор Томас Рили, а кралскиот пар имаше можност да се сретне со млади лидери, жени лидери и спортисти со хендикеп. Војвотката...

Калеидоскоп 10.01.19 | 19:10

Првата фотографија од новиот дом на Меган и Хари – oва дефинитивно никој не го очекувал

Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека Меган Маркл и принц Хари се поголеми...

Калеидоскоп 23.12.18 | 10:57

Поради Меган не заборува со братот: Принцот Хари повторно одби да ја испочитува традицијата

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл и Принцот Хари секојдневно се под лупа на јавноста, а како што изгледа, тие не одбегнуваат да и се спротивстават и на Кралицата. Овој...

Калеидоскоп 05.12.18 | 11:16

Расте од ден во ден: Нови фотографии од бремената Меган Маркл!

По турнејата на која и објавија дека го очекуваат своето прво дете, Меган Маркл и принцот Хари малку се сокрија од очите на јавноста. За време на турнејата Меган носеше...