Ознака: плинска боца
Црна хроника 04.05.22 | 21:21

Сопружници од Крива Паланка настрадале во експлозија на плинска боца

На 03.05.2022 година во 16.10 часот во ОВР Крива Паланка, од Здравствениот дом во градот било пријавено дека кај нив со повреди биле донесени Р.О.(62) и М.О.(66) од Крива Паланка. Според...

Црна хроника 10.06.21 | 17:19

Експлодирa плинска боца, пoвредена 61-годишна жена

Вчера околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на 61-годишната Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип,...

Црна хроника 22.03.21 | 10:23

Изгореници по лицето и рацете добија шестемина повредени во експлозијата во викендицата во Матејче

Шест лица се повредени од експлозија од плинска боца што се случила вчера во викендица во село Матејче општина Липково, информираа денеска од МВР. Повредените се на...

Црна хроника 22.03.21 | 08:54

Плинска боца експлодира во викендичка во Матејче, шестмина повредени

Шест лица се потешко повредени од синоќешната експлозија на плинската боца во викендичка во селото Матејче во општина Липково. Се работи за лица од 30 до 40 години, информираат...

Балкан 31.12.20 | 20:41

Експлозија во Белград, повредени неколку лица

Неколку лица се повредени во експлозијата што се случи околу 18 часот на улицата Опленашка на Петлово Брдо. Информацијата за експлозијата ја потврди брзата помош. Според...

Црна хроника 25.06.20 | 10:54

Пожар од плинска боца во Куманово

Од експлозија на плинска боца предизвикан е пожар во семејна куќа во населбата Карпош. Експлозијата била предизвикана вчера околу 15 часот, а со брза интервенција на...

Црна хроника 12.03.20 | 20:48

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано,...

Црна хроника 26.02.20 | 18:32

Почина една од жените повредени во Романовце, бројот на загинати се искачи на пет

Почина 36-годишната жена која беше повредена во експлозијата на плинската боца во кумановското село Романовце. Таа е петтата жртва во трагедијата која се случи во неделата,...

Црна хроника 25.02.20 | 12:20

Од шокот мажот не можел ни да чекори, жена во паника се заглавила во лифт

Плинска боца повторно е причина за пожар, овојпат во стан на бул „АСНОМ“ во Ново Лисиче, кој избувна утринава, а чадот го зафати и станот над него. Од запалениот стан...

Економија 25.02.20 | 10:44

На пазарот сомнителни плински боци, институциите си ја префрлаат надлежноста за контрола

На македонскиот пазар може да се најдат плински шишиња за домаќинството (плински боци), па дури и боци за технички гасови што се користат за оксигенско заварување со...

Црна хроника 24.02.20 | 13:13

Д-р Арсенков: Двајца од повредените во Романовце во тешка здравствена состојба, бремена жена со втор степен изгореници на Клиниката „Св.Наум Охридски“

Двајца повредени во вчерашната експлозијата на плинска боца во кумановското село Романовце, меѓу кои една пациентка на возраст од 31 година со 80 проценти изгореници...

Црна хроника 24.02.20 | 11:29

Уште тројца повредени во експлозијата сместени на ТОАРИЛУЦ се борат за живот

Здравствената состојба на повредените кои настрадаа во вчерашната експлозијата на плинска боца во кумановското село Романовце е многу тешка, изјави директорот на...

Црна хроника 23.02.20 | 14:56

Децата кои загинаа имаа 8, 9 и 11 години: МВР со детали за експлозијата во Романовце

Три деца загинаа, а шестмина се повредени во пожар кој настана по експлозија на плинска боца во Куманово. Денеска во 10:00 часот во село Романовце,кумановско во куќа сопственост...

Црна хроника 23.02.20 | 13:52

Најмалото дете кое загина при експолозија на плинска боца во Роменовце имало осум години

Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце. Станува збор за работи за С.Б (2009), Ф.С...

Црна хроника 23.02.20 | 12:28

Експлозија во Романовце, тројца загинати, а шест тешко повредени

Утринава од експлозија на плинска боца во куќа во кумановското село Романовце настанал пожар, објави 360 степени. МВР информираше дека три лица починале на лице место,...

Црна хроника 06.01.20 | 14:11

Внимавајте како ракувате: Се запали плинска боца во куќа во Кавадарци

Се запaли плинска боца во куќа во Кавадарци, од Противпожарната единица велат за МИА дека за среќа, нема повредени, причинета е само материјална штета. Александар Чадамов,...

Црна хроника 14.12.19 | 16:30

Експлозија на плинска боца во Тетово, 24-годишник се здобил со изгореници од четврти степен

24 -годишник со иницијали А.С се здоби со изгореници од четврти степен, во пожар кој избувна околу 11 часот во станот каде живеел на вториот кат од оваа висококатница во...

Црна хроника 06.12.19 | 10:51

Во домот на кумановец екплодира плинска боца, со повреди пренесен на Клиники

Вчера околу 10.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа во с.Доброшане, кумановско, во сопственост на Ф.Т.(28), настанала експлозија на плинска боца, при што бил...

Црна хроника 12.10.19 | 17:19

Неисправна плинска боца причина за пожар во два стана во Охрид

Поради неисправна плинска боца, вчера околу 16,00 часот, во стан на булевар „Туристичка“ во Охрид, настанал пожар, во кој, К.С.(71) од Охрид се здобила со изгореници на десната...

Црна хроника 16.03.19 | 18:27

Експлозија на плинска боца во делчевско

Делчевските пожарникари денеска спречија поголемо опожарување на семејна куќа при експлозија на боца во делчевското село Тработивиште. Од Територијалната противпожарна...