Ознака: пеп гвардиола
Фудбал 05.05.22 | 08:25

Гвардиола нема среќа: Бевме блиску но..

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, жали за пропуштената шанса неговиот тим да обезбеди пласман во финалето на Лигата на шампионите до кое го делеа неколку минути. Сити...

Фудбал 01.05.22 | 16:06

Сити верува во Гвардиола и без да ја освои ЛШ и Премиер лигата

Манчестер сити постигна начелен договор со тренерот Хосеп Гвардиола за продолжување на договорот со клубот до 2025 година, пишува „The Sun“. Актуелниот договор на 51-годишниот...

Фудбал 27.04.22 | 10:31

Гвардиола е задоволен и со 4-3

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола проговори за победата над Реал Мадрид од 4:3, синоќа во првиот меч од полуфиналето на Лигата на шампионите. – Сите се забавуваа,...

Фудбал 21.04.22 | 09:59

Сити тешко ќе стигне до титулата во Премиер лигата

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, зборуваше за трката за титулата откако синоќа го совлада Брајтон (3:0) во 30. коло од шампионатот на Англија. – Се чувствуваме...

Фудбал 14.04.22 | 08:00

Гвардиола призна дека Атлетико бил подобар

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола призна дека Атлетико Мадрид беше подобар синоќа во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите. Во вториот дел Атлетико...

Фудбал 20.03.22 | 12:09

Гвардиола: Луѓето мислат дека Манчестер сити треба да биде 10 бода пред Ливерпул

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ја коментираше борбата за титулата во Премиер лигата со Ливерпул. – Можете да изгубите бодови против Кристал Палас, тоа...

Фудбал 06.01.22 | 18:08

Манчини, Тухел и Гвардиола кандидати за Тренер на годината на ФИФА

Финалисти за признанието најдобар тренер на ФИФА за 2021 година се Пеп Гвардиола (Манчестер сити), Роберто Манчини (Италија) и Томас Тухел (Челзи). Манчини го освои Евро...

Фудбал 23.11.21 | 16:46

Koнкуренцијата е голема: Koj ќе биде најдобар светски тренер

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ги именуваше кандидатите за најдобар тренер во 2021 година. На листата се: Антонио Конте (Интер/Тотенхем), Ханс Дитер Флик (Баерн/Германија),...

Фудбал 06.10.21 | 09:17

„Вујо мајсторе“ е добар пријател со Гвардиола: Не пропуштам меч на Пеп во ЛШ

Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ за „Арена“ откри дека е голем фан на фудбалот.Со фудбалот го поврзува пријателството со сегашниот тренер на Манчестер Сити Пеп...

Фудбал 04.10.21 | 13:21

Даночна афера и во фудбалот: Гвардиола криел пари од трансферот во Катар, Анчелоти бил вклучен во бизнис со уметнички слики

Меѓународен конзорциум новинари го објави досието „Пандора“, истрага за можна вмешаност на светски лидери и познати личности во офшор шеми. Меѓу нив има луѓе од светот...

Фудбал 29.09.21 | 10:16

Гвардиола разочаран по поразот од ПСЖ

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сумираше впечатоците од натпреварот во Лигата на шампионите против Пари Сен-Жермен. Англискиот тим загуби со 2:0. – Добар...

Фудбал 28.09.21 | 08:31

Вечерва супер дерби: Гвардиола сака и Меси да игра против Сити

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го коментираше трансферот на напаѓачот Лионел Меси во ПСЖ, пред натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите. – Преселбата...

Фудбал 21.08.21 | 16:39

Гвардиола се огласи за трансферот на Кејн

Пеп Гвардиола нема да биде „несреќен“ доколку Хари Кејн не дојде во Манчестер Сити, преговорите сè уште траат, но засега нема позитивен епилог за „граѓаните“. Тренерот...

Фудбал 09.06.21 | 11:48

Куман заслужува уште една шанса, смета Гвардиола

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола изјави дека Роналд Куман заработи право на работа барем уште една година во Барселона. – Куман е совршен тренер за Барселона...

Фудбал 30.05.21 | 00:18

Гвардиола: Се обидовме, но не можевме да победиме

Манчестер Сити убедливо ја освои Премиерлигата, а Пеп Гвардиола за првпат ги однесе до финалето од Лигата на шампионите во кое не успеаа да го победат Челси. „Би сакал...

Фудбал 18.05.21 | 12:08

Гвардиола ги искара играчите дека не сакаат да бидат резерви

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола кажа кој фудбалер би можел да го напушти тимот на крајот на сезоната. – Има играчи кои ја прифаќаат ситуацијата во клубот,...

Фудбал 05.05.21 | 09:05

Гвардиола по десет години пак во финалето на ЛШ

Тренерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола истакна синоќа на прес -конференција по реванш полуфиналниот натпревар во Лигата на шампиони (ЛШ) против ПСЖ дека е горд што...

Фудбал 15.04.21 | 10:00

Гвардиола се надева дека Сити конечно ќе ја освои Лигата на шампионите

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сумираше резултатите на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите со Борусија Дортмунд (2:1). – Јас сум неверојатно...

Фудбал 05.04.21 | 23:22

Гвардиола најавува големо засилување: Манчестер сити би можел да потроши 100 милиони фунти за еден играч

Менаџерот на премиерлигашот Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека „граѓаните“ би можеле да го соборат клупскиот рекорд и да потрошат повеќе од 100 милиони фунти...

Фудбал 05.04.21 | 10:53

Гвардиола: Фудбалерите се преуморни, ги убиваат

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ги критикуваше ФИФА и УЕФА за густиот натпреварувачки календар. – Тие убиваат фудбалери, ова е премногу. Од почетокот на...