Ознака: пеп гвардиола
Фудбал 31.10.19 | 14:02

Не само во фудбалот: Гвардиола најплатен тренер во сите спортови во Англија

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола заработува 20 милиони фунти годишно, пренесува „Сан“. Според извештаите на медиумите, 48-годишниот Шпанец е најплатен стручњак...

Фудбал 27.10.19 | 16:54

Гвардиола: Не ме интересира табелата туку како играме

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, истакна дека не е целосно задоволен од играта што неговиот тим ја прикажа на натпреварот со Астон Вила, вчера во рамките...

Фудбал 05.06.19 | 12:30

Манчестер Сити комплетираше спектакуларен трансфер

Англискиот шампион Манчестер Сити комплетираше спектакуларен трансфер, тврди шпанскиот „АС“. Младиот Португалец Жоао Феликс ќе стане нов играч на Манчестер Сити,...

Фудбал 17.05.19 | 13:12

Гвардиола го сака Родри во Манчестер Сити

Манчестер сити на првиот ден од преодниот рок, кој во Англија започна во четврток, ќе испрати официјална понуда за Родри на Атлетико Мадрид, пишува шпански весник „АС“....

Фудбал 14.04.19 | 13:52

Гвардиола: Нема да работам како тренер до 71 година

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, изјави дека нема намера да работи како тренер до 71 годишна возраст. Шпанецот зборуваше во таа насока поради тренерот на Кристал...

Фудбал 31.12.18 | 10:34

Гвардиола: Ливерпул во моментов е најдобар тим во светот

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, ги сподели неговите очекувања за средбата со Ливерпул која ќе биде дерби на сезоната во Премиер лигата. Дуелот е од 21. коло...

Фудбал 11.12.18 | 18:17

Гвардиола: Расизмот не е само во фудбалот

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, на прес-конференција пред натпреварот во Лигата на шампионите притов Хофенхајм, изјави дека расизмот е насекаде. Неговата...