Ознака: обраќање
Свет 13.03.22 | 12:32

Зеленски: И ние имаме право на она што секој го има во слободниот свет – на безбедно небо и на сопствена земја

Амбасадата на Украина во Македонија го достави интегралното обраќање на Володимир Зеленски, Претседателот на Украина, кое го пренесуваме во целост. Сè уште треба да...

Свет 03.03.22 | 18:08

Макрон вечерва ќе има обраќање пред нацијата, ќе ја објави својата кандидатура за втор мандат

Францускиот претседател во заминување, Емануел Mакрон, вечерва се очекува преку видео обраќање на социјалните мрежи и писмо во регионалниот печат, да ја објави својата...

Свет 24.02.22 | 11:20

Премиерот на Велика Британија ќе и се обрати на нацијата поради руската инвазија врз Украина

Британскиот премиер Борис Џонсон ќе има обраќање до нацијата претпладнево поради руската инвазија врз Украина и ќе се обрати во парламентот попладне, соопшти неговиот...

Свет 22.02.22 | 20:04

Следете во живо: Бајден ќе се обрати до нацијата

Наскоро се очекува обраќање на американскиот претседател Џо Бајден. Се очекува тој да објави какви точно санкции ќе воведат САД кон Русија како одговор на признавањето...

Свет 22.02.22 | 19:14

Путин: По што е ова поразлично од Косово

Рускиот претседател Владимир Путин се обрати кон нацијата коментирајќи ја актуелната ситуација со Украина. Тој посочи дека Договорот од Минск повеќе не постои и дека...