Ознака: мопед
Црна хроника 03.01.23 | 12:03

Гевгеличанка потешко повредена по пад од мопед

С.Д. (29) од Гевгелија вчера потешко се повредила откако паднала од својот мопед. Според информацијата од СВР Струмица, вчера во 14:10 часот било пријавено во Полициската...

Црна хроника 12.11.22 | 19:38

Украден „Toмос“ вратен на прилепчанец

Полициски службеници од СВР Битола- Полициска станица од општа надлежност Прилеп на ул. „Марксова” во Прилеп денеска го лишиле од слобода Е.В.(42) од Прилеп поради сомнение...

Вести 24.07.22 | 22:02

Двајца малолетници удриле со мопед во ограда од куќа, еден потешко повреден

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Радански пат“ во Штип, мопед без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Штип, удрил во врата од ограда...

Црна хроника 04.06.22 | 12:07

Автомобил удри во мопед, тешко повредена жена

На 03.06.2022 во 14.00 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп кај Росоман се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “голф“ со кавадаречки регистарски...

Црна хроника 23.03.22 | 12:33

Двајца малолетни возачи на мопед дел од сообраќајки, повредени се повредени три лица

Три лица се повредени во две одделни сообраќајки во кои учествувале малолетни возачи на мопед. Првата во СВР Куманово било пријавена пријавена вчера во 12.15 часот. Според...

Црна хроника 01.08.21 | 20:49

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при пад со мопед

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. На 1 август...

Црна хроника 22.09.20 | 11:27

Загина возач на мопед, се забил во столб

Вчера во 17.25 часот на регионалниот пат Прилеп-Битола мопед „томос” без регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(66) од Прилеп, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата,...

Црна хроника 31.08.20 | 12:36

Тешко повреден 16-годишник на мопед

Вчеравечер во 21 часот на крстосницата од Кеј „9-ти Септември“ и ул.„Сотка Ѓорѓиоски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „бмв“...

Црна хроника 18.08.20 | 12:07

Охриѓанка загина откако во неа удри 17-годишник на мопед

Шеесетиосумгодишна охриѓанка вчера загина, откако во неа удри мопед „лонгија“ управуван од 17-годишник од Охрид. На 17 август, во 20 часот било пријавено дека во Охрид...

Црна хроника 24.02.20 | 10:39

Teшко повредена малолетничка, се судрила додека возела мопед

Петнаесетгодишно девојче е тешко повредено во судирот што се случил вчера околу 17 часот. Како што соопшти МВР с.Стар Караорман, штипско, се случила сообраќајна незгода...

Црна хроника 17.02.20 | 10:48

13-годишник на мопед се судри со југо

Тинејџер е тешко повреден по судирот што се случи вчера во 15.15 часот на крстосница помеѓу ул.„Драги Крупишки“ и ул.„Кратовска“ во Штип. Како што соопшти МВР, се случила...

Црна хроника 17.10.19 | 09:25

Двајца потешко и девет полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Возач на мопед и еден сопатник на мопед се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се...

Црна хроника 15.09.19 | 11:41

Тешко повреден тинејџер, изгубил контрола и паднал од мопед

Осумнаесетгодишниот П.С. од Делчево е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 11:40 часот на булеварот „Македонија“ во Делчево. Управувајќи мопед „томос“...

Црна хроника 06.09.19 | 16:17

Дете прегазено со мопед без регистарски таблици

Малолетно лице е повредено во сообраќајната незгода што се случила вчера во 08.55 часот на ул.„Радишанска“ во Скопје. До несреќата дошло кога мопед „хонда“ без регистарски...

Црна хроника 13.07.19 | 15:44

Тинејџери се возеле на мопед па се истумбале

На 13.07.2019 во 01,30 часот на локален пат за село Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „Лонгија“ изгубила контрола и паднала заедно со сопатникот-...

Црна хроника 09.07.19 | 10:45

Сообраќајка на „Партизанска“, повреден мотоциклист

Вчера околу 14.00 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „рено клио“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 28.06.19 | 11:47

Полицијата во потрага по лице кое удрило во мотор и избегало од местото на несреќата

Вчера наутро во 07.45 часот на ул.„Коце Металец“ во Скопје, патничко возило удрило во мопед „јијинг“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ц.С.(37) од Скопје. По несреќата...

Црна хроника 08.06.19 | 19:40

Маж возејќи мопед изгубил контрола и паднал на коловозот

Вчера во 07 часот и 30 минути било пријавено дека на локалниот пат кај селото Црвивци-кичевско мопед „Јонвеи“ со кичевски регистарски ознаки, управуван од С.А.(43) од село...

Црна хроника 08.06.19 | 14:29

Возач на мопед загина на автопатот Свети Николе -Штип

Возач на мопед почина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Свети Николе -Штип кај селото Криви Дол. Се работи за 31-годишно лице од Велес, јави МВР. Во...

Црна хроника 05.06.19 | 10:13

Сообраќајка кај Калиште, тешко повреден кумановец

Вчера во 17.30 часот на локалниот пат с.Клечовце-с.Стрезовце, на место викано „Калиште“, општина Старо Нагоричане, мопед „јамаха“ со кумановски регистарски ознаки, управуван...