Ознака: Милан Лача Радуловиќ
Естрада 03.01.23 | 22:30

Последната фотографија пред смртта не насетува трагедија: Лача пиел вино, се смеел, а потоа мистериозно исчезнал

Милан Лача Радуловиќ погребан е минатиот вторник покрај својот брат Милош и мајка му Марина Туцаковиќ. Сепак интересот на јавноста за неговата ненадејна смрт во Израел...

Естрада 27.12.22 | 14:03

Беа пријатели и соработници: Цеца, Карлеуша и Ана Николиќ не дојдоа на погребот на Лача

Милан Радуловиќ Лаќа, син на покојната Марина Туцаковиќ и Александар Радуловиќ Фута, денеска беше погребан во семејната гробница на Новите гробишта покрај неговата...

Естрада 27.12.22 | 13:19

Погребан Лача, таткото Фута не можеше да изусти ни збор

Милан Лача Радуловиќ беше погребан денеска на гробиштата во Нови Белград. На последното испраќање беа присутни голем број колеги и пријатели. Неутешен беше таткото...

Естрада 26.12.22 | 09:59

„Те сака твојот татко“: Фута со емотивен некролог се прости од синот

Милан Радуловиќ Лаќа ќе биде погребан во вторник на 27 декември во 12:30 часот на Новите гробишта, а опелото ќе започне во 12 часот. Неутешниот татко Александар Фута Радуловиќ...

Естрада 25.12.22 | 13:22

Не сакам позери на погребот: Лаќа си го испланирал погребот

Милан Лача Радуловиќ во разговор со блиско лице за време на организацијата на погребот на мајката на Марина Туцаковиќ изразил желба еден ден да биде погребан во најтесниот...

Естрада 21.12.22 | 10:38

Дарко Димитров за Лача: Шокиран сум, се допишувавме пред 15, 20 дена

Maкедонскиот композитор Дарко Димитров е шокиран од смртта на Милан Радуловиќ.Тие беа добри пријатели и Лача често беше во Скопје со пејачката Ана Николиќ.   – Не...

Естрада 20.12.22 | 19:47

Ова е последната фотографија на синот на Марина Туцаковиќ

На социјалните мрежи се појави последната фотографија на Милан Лача Радуловиќ кој почина во Израел.Тој е фатен како гледа во мобилниот телефон и учи хебрејски јазик....

Естрада 03.11.22 | 12:05

Синот на Maрина Туцаковиќ: Majка ми знаеше дека ќе почине на клиника, затоа последниот албум го нарече со тоа име

Марина Туцаковиќ, најпознатата српска кантавторка, која соработувала со најголемите имиња на естрадата и фолк-сцената, претчустувала дека ќе почине на клиника па затоа...

Естрада 02.11.22 | 09:46

Синот на Марина Туцаковиќ: Постоеја два гласа на мајка ми, едниот кога беше здрава, другиот под хемотерапии

Имаше два гласа на мајка ми. Едниот кога беше здрава, на чии звук се поврзав додека ме заспиваше, ме карашр  се смееше. Другиот глас кога беше  слаба, со цитостатици и...

Естрада 31.10.22 | 10:04

Синот на Марина Туцаковиќ и Ана Николиќ во Скопје се чуствувале како на клиника за одвикнување

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан раскажува како се чуствувал во Скопје каде што живееше неколку години. Тој и правел друштво на Ана Николиќ во студиото на Дарко Димитров...