Ознака: мадона
Естрада 10.07.22 | 14:16

Брена и Мадона се комшивки

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ во текот на кариерата стекнаа големо богатство. Од заработените пари, брачната двојка низ годините инвестираше...

Естрада 26.11.21 | 15:32

Мадона се побуни против цензурата на Инстаграм: Објави раголени фотографии заобиколувајќи ги ограничувањата

Музичката дива, Мадона, одлучи да се спротивстави на политиката за цензура на Истаграм насочена кон разголените женски гради и објави неколку разголени фотографии. Притоа,...

Музика 16.10.21 | 13:56

Шокантна исповед на ќерката на Мадона: Мојата мајка е фрик, целиот живот ме контролира!

Лурдес Леон (25), ќерката на славната пејачка Мадона, тврди дека нејзината мајка е „контрол фрик“ и дека и го контролира „целиот живот“. Мојата мајка цел живот ме контролира....

Естрада 19.06.21 | 22:47

Како вљубени тинејџери: Мадона и нејзиното 36 години помладо момче се шетаат низ Њујорк

Кралицата на поп-музиката, Мадона, е фотографирана додека возi велосипед низ улиците на Њујорк, без никакво обезбедување телохранители покрај неа.Edinstven koj Единствен...

Музика 14.04.21 | 09:05

Ја доби на попуст: Мадона купи куќа за 19,3 милиони долари

Поп-ѕвездата Мадона ја купи куќата којашто досега беше во сопственост на нејзиниот колега, „Д Викенд“. Палатата има 13.391 квадратни метри и се наоѓа во затворената заедница...

Музика 08.06.20 | 14:40

Мадона се придружи на протестот „Животот на црните луѓе е важен“ во Лондон

Американската пејачка Мадона им се придружи на протестите во Лондон под паролата „Животот на црните луѓе е важен“, предизвикани од смртта на Афроамериканецот Џорџ...

Музика 08.05.20 | 10:30

Мадона се заразила со Ковид 19 на турнејата „Мадам Х“ во Франција

Поп кралицата Мадона (61) преку социјалните мрежи соопшти дека и таа била заразена со коронавирусот, најверојатно за време на турнејата „Мадам Х“, додека настапувала...

Музика 07.05.20 | 22:12

Не ни знаела дека била болна: Мадона имала коронавирус за време на нејзината турнеја

Мадона мисли дека била заразена со коронавирус кон крајот на турнејата Madame X. Пејачката и членовите на екипата биле болни по настапите во Париз во почетокот на оваа година. На...

Музика 04.05.20 | 10:53

Мадона: Оздравев, и одам да вдишам малку „корона-воздух“

Мадона деновиве објавува необични видеоснимки и фотографии во својот „карантински дневник” со коишто неколкупати ги изненади своите следачи, со донекаде бизарни...

Музика 29.11.19 | 19:13

Испрати силна порака за крај: Мадона тешко болна, прогнозата е лоша!

Мадона, популарната поп пејачка откри дека поради исцрпеност и болка морала да откаже неколку настапи, иако, како што велат нејзините фанови, тоа воопшто не е карактеристично...

Музика 25.10.19 | 19:47

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Биографијата на славниот Елтон Џон (72) привлече големо внимание од јавноста. Освен што раскажува за своето бурно минато, тој открива и некои детали од животот на познатите. Сфаќам...

Калеидоскоп 22.09.19 | 21:45

Родман открива: Мадона ми понуди 20 милиони долари да и направам дете…

Поранешниот НБА кошаркар, Денис Родман зборувајќи за својата кратка романса од 1993 година открива дека поп ѕвездата Мадона, која била луда по него во тоа време, му понудила...

Сцена 19.05.19 | 00:06

Кој е човекот што ја донесе Мадона во Израел?

За шоуто кое вечрева на Евровизија го приредува Мадона ќе и бидат исплатени 1,3 милиони евра, што дефинитивно е најскапиот настап во евровизиската историја. Ангажманот...

Сцена 18.05.19 | 23:40

Мадона до евровизиските натпреварувачи: Сите сте победници!

Мадона вечерва е гостин на евровизиското шоу, таа кажа дека е почестена што е таму и може да ја сподели со нив музиката. Не ја потценувајте моќта на музиката порача таа!...

Музика 14.05.19 | 19:56

Мадона не се согласува со бојкот на Евровизија

Поп дивата Мадона ја бранеше својата одлука да настапи на Изборот за песна на Евровизија, кој неделава се одржува во Тел Авив, истакнувајќи дека никогаш нема да престане...

Музика 04.04.19 | 10:22

Мадона ќе настапи на Евровизија за милион долари

Познатата американска поп-пејачка Мадона ќе настапи на фестивалот Песна на Евровизија во Израел за хонорар од милион долари. Трошокот го презеде милијардерот Силван...

Естрада 03.01.19 | 09:57

Што се случува со задникот на Мадона?

Мадона е позната по храброста и ексцентричноста, па 60-годишната пејачка ги збуни фановите со еден настап во живо. При изведбата со нејзиниот 13-годишен син во еден локал...