Ознака: лето 2022
Астро 21.08.22 | 12:17

Летото завршува: Еве што треба да направи до крајот секој знак за да привлече среќа и љубов

Астролозите откриваат што треба да направи секој хороскопски знак до крајот на летото за да привлече повеќе среќа, љубов и пари: Овен Направете нешто со своите раце,...

Калеидоскоп 12.08.22 | 19:02

Славчо Попоски: Ќе имаме индиско лето, еве што носи тоа

Според најновите анализи направени со помош на најпрецизните метеоролошки модели во светот, оваа година зголемени се условите за продолжување на летото и топлотните...

Патувања 28.07.22 | 11:31

Најчистата вода е во Улцињ и Бар, еве каков е квалитетот и во Будва, Котор, Херцег Нови…

Последните резултати од анализите направени од Институтот за морска биологија на Црна Гора покажаа дека во 94,5% од ипитаните локации морската вода на црногорското крајбрежје...

Патувања 20.07.22 | 09:52

2.000 денари од ноќ во реновирана гаража во Охрид, во Дојран веќе нема место

Порталот „Пари“ ги разгледа цените на охридското и струшкото крајбрежје, како и сместувањата во Дојран, но чепна и по планинскиот туризам во Маврово, Берово и во Крушево. Како...

Астро 24.05.22 | 13:27

Голем летен хороскоп зa 2022: На Девиците им треба план, на Рибите патување

Овен Среќата не зависи само од планетите и ѕвездите туку и од вас самите. Физичката активност ќе се одрази позитивно како врз физичкото така и врз менталното здравје....