Ознака: карло анчелоти
Фудбал 11.08.22 | 08:43

Aнчелоти тврди дека не го совладале лесно Ајнтрахт

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде свое видување за синоќешната победа над Ајнтрахт (2:0) во Суперкупот на УЕФА. – Нашите анализи ја покажаа слабоста на противникот...

Фудбал 07.05.22 | 18:55

Анчелоти: Ако Реал Мадрид ја освои Лигата на шампионите, ова ќе биде најдобрата сезона во мојата кариера

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, ги пофали своите фудбалери за прикажаните игри во сезонава што е пред крај. Италијанецот истакна дека 2021/22 би можела да биде...

Фудбал 05.05.22 | 08:00

Анчелоти по лудата вечер: Навикнати сме на вакви натпревари

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти го кажа своето видување за синоќешната победа (3:1) над Манчестер сити во реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите. –...

Фудбал 03.05.22 | 14:14

Анчелоти ќе се пензионира како тренер на Реал Мадрид

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти, призна дека „Кралевите“ ќе бидат последен клуб во неговата тренерска кариера, објави „Amazon Prime Video“. – Веројатно ќе се пензионирам...

Фудбал 13.04.22 | 08:39

Анчелоти: На 0:3 знаев дека ќе го поминеме Челзи, се појави магијата на „Сантијаго Бернабеу“

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ги искажа своите впечатоци по елиминацијата на Челзи во четвртфиналето од фудбалската Лига на шампиони. Реал синоќа на домашен...

Фудбал 21.03.22 | 09:14

Реал како Шалке: О-4 против Барса, Анчелоти ја прифаќа одговорноста

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ја презема одговорноста за убедливиот пораз (0:4) од Барселона синоќа на домашен терен. – Почетокот на натпреварот беше добар,...

Фудбал 31.01.22 | 11:49

УЕФА бара од Анчелоти да оди на тренерски курс за да смее да продолжи со својата работа во Реал Мадрид

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) бара од главниот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти да помине задолжителен тренерски курс. Како повид за таквото барање, УЕФА...

Фудбал 21.11.21 | 19:36

Анчелоти продава дури седум фудбалери

Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти реши да продаде дури седум играчи за да собере пари за нови трансфери. Реал сака на лето да ги доведе Килијан Мбапе од ПСЖ, Пол...

Фудбал 18.11.21 | 10:01

Aнчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

 Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти зборуваше за историјата на мадридскиот клуб. – Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја. Има најголема база...

Фудбал 24.10.21 | 09:57

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Кристијано и Рамос

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го сподели своето мислење за промените во тимовите пред натпреварот од 10. коло на шпанскиот шампионат со Барселона. – Двата...

Фудбал 04.10.21 | 13:21

Даночна афера и во фудбалот: Гвардиола криел пари од трансферот во Катар, Анчелоти бил вклучен во бизнис со уметнички слики

Меѓународен конзорциум новинари го објави досието „Пандора“, истрага за можна вмешаност на светски лидери и познати личности во офшор шеми. Меѓу нив има луѓе од светот...

Фудбал 21.09.21 | 10:44

Анчелоти се надева дека долго ќе остане во Реал

ренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ги сподели своите емоции од работата во клубот. – Јас сум на меден месец во Реал Мадрид и се надевам дека ќе останам тука во годините...

Фудбал 21.08.21 | 17:01

Рамос побарал од Анчелоти да му помогне да остане во Реал

Поранешниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос разговарал за неговиот договор со клубот со Карло Анчелоти, објави „Марка“. На денот кога Италијанецот беше назначен...

Фудбал 14.08.21 | 23:56

Триумфално деби на Карло Анчелоти како старо-нов тренер на Реал Мадрид

Италијанскиот тренер, Карло Анчелоти, имаше тримфално враќање на клупата на Реал Мадрид. Во првиот натпревар од новата сезона, фудбалерите на „Кралскиот клуб“ го исполнија...

Фудбал 21.03.21 | 12:10

За Анчелоти, Сити е најдобриот тим на светот

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти му честиташе на Манчестер Сити за пласман во полуфиналето во ФА купот. На четвртфиналната средба вчеравечер во Ливерпул, тимот предводен...

Фудбал 03.10.20 | 21:22

Aнчелоти го препороди Евертон

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти по денешната победа против Брајтон (4:2) во рамките на 4. коло од Премиер лигата, рече дека неговите играчи ги извршиле зададените задачи. Брајтон...

Фудбал 04.08.20 | 17:11

Според Анчелоти Сити и ПСЖ се фаворити за освојување на ЛШ

Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти, ја коментираше големата желба на Јувентус да ја освои ЛШ, исто така откривајќи кои се неговите фаворити за трофејот на турнирот. –...

Фудбал 15.04.20 | 09:54

Анчелоти бара да не се брза со враќање на Премиер лигата

Премиер лигата ќе биде обновена порано или подоцна, но во моментов приоритет за сите фудбалери треба да биде да се придржуваат кон владините регулативи, изјави менаџерот...

Фудбал 21.12.19 | 13:22

Карло Анчелоти и официјално е нов тренер на Евертон

Премиерлигашот Евертон и официјално објави дека нов тренер на првиот тим на овој фудбалски клуб е италијанскиот стратег Карло Анчелоти. Анчелоти потпишал договор со...

Фудбал 03.10.19 | 19:55

Братот на Инсиње го нападна Карло Анчелоти

Антонио Инсиње, кој е брат на еден од најдобрите фудбалери на Наполи, Лоренцо Инсиње, преку социјалните мрежи испрати порака кон тренерот Карло Анчелоти, со која изрази...