Ознака: карло анчелоти
Фудбал 03.10.19 | 19:55

Братот на Инсиње го нападна Карло Анчелоти

Антонио Инсиње, кој е брат на еден од најдобрите фудбалери на Наполи, Лоренцо Инсиње, преку социјалните мрежи испрати порака кон тренерот Карло Анчелоти, со која изрази...

Фудбал 01.09.19 | 12:32

Анчелоти по поразот од Јувентус: Немаше да бидам задоволен ниту со реми

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, беше видно разочаран од настапот на неговиот тим во синоќешниот пораз од 3 – 4 против Јувентус во дербито од второто коло во Серија...

Фудбал 24.07.19 | 23:50

Анчелоти проговоре за Хамес Родригез и Мауро Икарди

Искусниот италијански стручњак, Карло Анчелоти денеска во редовите на Наполи како засилување го доби македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, а проговоре и за имињата...

Фудбал 21.07.19 | 22:29

Анчелоти: Трансферот на Елмас е пред реализација, тој е многу интересен фудбалер

Тренерот на италијанскиот вицепрвак Наполи, Карло Анчелоти потвреди дека доаѓањето на макеоднскиот репрезентативец Елиф Елмас е многу близу и додаде дека младиот...

Фудбал 08.04.19 | 11:42

Анчелоти: Ако играме против Арсенал како со Џенова, ќе имаме проблеми

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, по синоќешниот нерешен резултат со Џенова (1:1) во рамките на 31. коло од Италијанскиот фудбалски шампионат рече дека е време неговите...

Фудбал 24.12.18 | 20:00

Анчелоти: Двапати бев блиску да се вратам во Милан

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, откри дека во два наврати бил многу блиску до враќање во Милан. Италијанскиот фудбалски стручњак беше тренер на „росонерите“ од...

Фудбал 17.12.18 | 10:41

Анчелоти: Поразот од Ливерпул беше тежок удар за Наполи

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, се уште не може да ја преболи елиминацијата од Лигата на шампионите. Педесет и девет годишниот италијански фудбалски стручњак призна...