Ознака: ѓорче петров
Скопје 16.07.21 | 21:27

Има ли крај на лудоста: СДСМ реди саксии на автобуските постојки

На повеќето автобуски постојки на територијата на Општина Ѓорче Петров, подмладокот на СДСМ во оваа општина во текот на вчерашниот ден започна со акција под мотото...

Скопје 30.06.21 | 13:50

Стоилковски влезе во Советот на Општина Ѓорче, сакаа да гласаат прераспределба на пари од градинки за контроверзните машини за перење

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, вклучувајќи се во живо на „Фејсбук“, го пренесе неговото влегување во Советот на Општината Ѓорче Петров, каде денеска на...

Македонија 28.06.21 | 22:00

Пред 100 години македонскиот народ се прости од великанот Ѓорче Петров, но споменот и делата остануват вечни

Денеска во паркот во Општина Ѓорче Петров се одржа честувување на споменот на Ѓорче Петров во организација на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ – Гоце Делчев Потпретседателот...

Македонија 28.06.21 | 20:51

Вечна слава на идеологот и ревулуционерот на ВМРО и Македонија, Ѓорче Петров

Денеска во паркот во Општина Ѓорче Петров се одржа честувување на споменот на Ѓорче Петров во организација на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ – Гоце Делчев. Александар...

Македонија 28.06.21 | 12:43

ЈО да реагира за набавка на две машини за перење алишта во Ѓорче Петров за 25.500 евра

Злоупотреба на службена должност се прави со постапување, но и со непостапување. Јавното обвинителство има должност да постапува по допрен глас излезен во јавноста,...

Македонија 26.06.21 | 13:38

Стоилковски: Скандал во Ѓорче Петров, фатени живи со 25.500 евра за две машини за перење

Почитувани, фатени се живи! Откако објавивме дека само во Ѓорче Петров, две машини за перење чинат 25.500 евра, за што објавив и документи од Јавни набавки и документ потпишан,...

Скопје 18.06.21 | 18:03

Апостолоски: Наумоски вети модернизација, а од Ѓорче Петров направи урбана џунгла

Ѓорче Петров е една од најузурпираните населби од страна на урбаната мафија, но за скандалот да биде уште поголем, главен виновник и поддржувач на бетонизирањето на...

Скопје 16.06.21 | 13:20

Дури 66 отсто од ѓорчепетровци незадоволни од работата на градоначалникот Наумоски

Две третини од испитаниците од Ѓорче Петров се незадоволни од работата на градоначалникот Александар Наумоски, а дури 70 отсто од целокупната работа на општинскиот...

Скопје 06.06.21 | 16:23

Советничката на ВМРО ДПМНЕ Ирена Попова до Шилегов: Нема да ја добите довербата од граѓаните на Ѓорче Петров

Нема да ја добите довербата од граѓаните на Ѓорче Петров, му порача на актуелниот градоночалник на Скопје Петре Шилегов, советничката на ВМРО ДПМНЕ Ирена Попова. Се...

Македонија 05.06.21 | 16:16

Николоски: Контрапродуктивно е однесувањето на Заев кој води тајни преговори, а не однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ кое бара одговори, дали Заев подготвува да изврши национално предавство

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата денешна посета во Ѓорче Петров рече дека Зоран Заев треба да излезе пред македонската јавност и да каже...

Скопје 05.06.21 | 14:44

Николоски: Граѓаните на Ѓорче Петров се незадоволни од работата на актуелниот градоначалник и бараат промени на локалните избори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во рамки на на редовните партиски активности, ја посети општина Ѓорче Петров, при што на средба со граѓаните сподели...

Црна хроника 28.05.21 | 09:02

Вози во спротивна насока во Ѓорче Петров и се фали на „Тик Ток“

„Тик Ток“ станува место на кое членовите се фалат кој ќе направи поголема глупост. Па така, еден неодговорен возач вози во спртивната лента на булеварот во Ѓорче Петров...

Црна хроника 24.05.21 | 23:01

Тешка сообраќајна несреќа во Ѓорче

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во Ѓорче Петров, објави 24 Инфо. Во несреќата која се случила на улицата Ѓорче Петров учествувале неколку возила, а возилата...

Скопје 20.05.21 | 16:09

Градоначалникот на Ѓорче Петеров двапати за пет месеци го асфалтира истиот кружен тек во Волково

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Општина Ѓорче Петров, Данијел Апостолоски, обвини дека градоначалникот на општината, Александар Наумоски работел незаконито и...

Скопје 12.05.21 | 12:25

Траорни сцени од дивата депонија во Ѓорче, граѓаните алармираат дека цело Скопје е пред еколошка катастрофа

Погледнете ги овие траорни сцени од еколошката катастрофа што ѝ се случува на река Лепенец во Ново Село, ова не е никаде на друго место туку е во нашата општина Ѓорче...

Скопје 08.05.21 | 18:15

Жителите на Ѓорче Петров не отстапуваат од блокади се додека не им се исполнат барањата

Жители на населбите Ѓорче Петров и Дексион во општина Ѓорче Петров денеска со протест искажаа незадоволство од изградба на објект до самата пруга, укажувајќи дека тоа...

Скопје 07.05.21 | 12:59

Ѓорчепетровци утре се креваат на протест поради дивеењето на урбаната мафија поддржана од локалната власт

Во сабота од 12 часот жителите на населбите Ѓорче Петров и Дексион во Општината Ѓорче Петров ќе организираат протест кај крстосницата на улиците „Радушка“ и „Кузман...

Скопје 04.05.21 | 17:13

Утре блокада на улица во Ѓорче Петров: Стоп за дивоградбите

Утре (05.05) од 12ч. до 16ч. блоката на улица „Радушка“ Една година раскопана улица на која гради секој што ќе стигне Улица “Дивоградба” За аванси и “под маса” во “кеш”...

Македонија 22.04.21 | 17:15

На Наумоски и СДСМ им текнува на Ново Село, Орман, Волково и Кисела Јабука само пред избори

На Александар Наумоски и на СДСМ им текнува на Ново Село, Орман, Волково и Кисела Јабука само пред избори, велат од ОК Ѓорче Петров ВМРО-ДПМНЕ. -Четири години немаат реализирано...

Македонија 08.04.21 | 19:02

Мисајлески: Во ек на здравствена криза, Наумоски троши 10 милиони денари за партиски вработувања во општина Ѓорче Петров

Во време кога Република Македонија се соочува со катастрофалните последици од Ковид 19 пандемијата, кога 55.000 луѓе ја загубиле работата, вработените од дејностите кои...