Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходно недоразбирање за паркинг место, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 37-годишниот Ф.Б. од една страна и 50-годишниот Б.К., 18-годишниот Б.К. и 19-годишниот Д.С. од друга страна, сите од Скопје, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.