Ознака: гаврил бубевски
Македонија 18.01.22 | 13:58

Обвинителот Гаврил Бубевски избран за шеф на скопското обвинителство

Обвинителот Гаврил Бубевски денеска е избран за шеф на скопското обвинителство. Во трката со Бубевски, кој беше дел од згаснатото СЈО беа и обвинителите Ермон Незири...

Црна хроника 22.12.21 | 11:14

И автомобилот на јавниот обвинител Гаврил Бубевски изгоре во пожарот кај Буњаковец

Во големиот пожар што избувна ноќеска во кој изгореа бараките на ЈП „Улици и патишта“ во Скопје, изгоре и автомобилот на јавниот обвинител Гаврил Бубевски, неофицијално...

Твитови 13.06.21 | 17:31

Адвокатот на Заев заедно обвинителите Фетаи и Бубевски во авион кон Букурешт

Во меѓувреме: Заев со Османи и Бектеши со владиниот авион, на сметка на граѓаните заминаа за Букурешт

Македонија 06.07.20 | 17:02

Oд судот потврдуваат дека Фетаи е во самоизолација поради контакт со Бубески

Јавниот обвинител Гаврил Бубевски е позитивен на КОВИД-19, а неговата колешка од поранешното СЈО, обвинителката Фатиме Фетаи, поради контакт со него ќе биде 14 дена во...

Македонија 06.07.20 | 13:28

Ќе има ли изолација за Ставрев и останатите од судењето за „Монструм“?

Ќе има ли изолација за судијата Огнен Ставрев, како и останатите кои учествуваа на петочното рочиште за предметот „Монструм“, откако тестот на ковид-19 за обвинителот...

Македонија 06.07.20 | 11:17

Фетаи во изолација откако колегата Бубевски се тестираше позитивен на ковид-19?!

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи е во изолација, отакоко нејзиниот колега од обвинителството Гаврил Бубевски добил позитивен тест на коронавирусот,...

Македонија 28.11.19 | 12:35

Колку имаат за враќање и за што ќе одговараат: Катица 157.000, Фетаи, Бубевски и Јосифоска по 74.000 евра

Според Законот, овинителите во СЈО мора да ги вратат незаконските додатоци во буџетот, пишува на Фејсбук пратеникот Антонио Милошоски. Тој објаснува дека прашањето...

Црна хроника 18.09.19 | 08:30

Фетаи ќе пука бомби во Кривичен

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“...

Македонија 17.09.19 | 15:28

Јовески ги овласти Фетаи и Бубевски и натаму да го застапуваат „Монструм“

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ги овласти довчерашните обвинители во СЈО Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски и натаму да го застапуваат предметот „Монструм“,...

Црна хроника 05.09.19 | 12:12

Фетаи останува во „Монструм“, бомбите ќе ги објави на 18 септември

На 18 септември овој месец, откако ќе бидат прочистени од вулгарни зборови, во Кривичниот суд ќе бидат пуштени бомбите што ги поседува СЈО за петкратното убиство кај...

Македонија 19.08.19 | 13:06

Во рацете на Јанева ја оставија одлуката дали ќе ги изземе Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“...

Македонија 28.06.19 | 14:44

Бубевски: Детето на Јанкулоска полни една година, недозволиво е и понатаму да се одложува издржувањето на казната

Заради правата на детето и на мајката, Врховниот суд донесе одлука со која издржувањето на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана...

Македонија 25.01.19 | 13:04

Фетаи: Адвокатот ми се закануваше на паркинг кај ТЦ „Мавровка“

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи му испрати одговор на адвокатот Мефаиљ Арслани, кој ги демантира нејзините тврдења дека пренел закани од пратеникот на ДУИ Ејуп Алими...

Македонија 25.01.19 | 09:36

Адвокатот на Ејуп Алими: Фатиме Фетаи лаже за заканите, сака медиумски простор

Изнесените наводи на рочиштето за предметот „Титаник 3“ од страна обвинителката Фатиме Фетаи за закани кон обвинителите се невистинити, демантира Мефаиљ Арслани,...