Ознака: гаврил бубевски
Црна хроника 18.09.19 | 08:30

Фетаи ќе пука бомби во Кривичен

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“...

Македонија 17.09.19 | 15:28

Јовески ги овласти Фетаи и Бубевски и натаму да го застапуваат „Монструм“

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ги овласти довчерашните обвинители во СЈО Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски и натаму да го застапуваат предметот „Монструм“,...

Црна хроника 05.09.19 | 12:12

Фетаи останува во „Монструм“, бомбите ќе ги објави на 18 септември

На 18 септември овој месец, откако ќе бидат прочистени од вулгарни зборови, во Кривичниот суд ќе бидат пуштени бомбите што ги поседува СЈО за петкратното убиство кај...

Македонија 19.08.19 | 13:06

Во рацете на Јанева ја оставија одлуката дали ќе ги изземе Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“...

Македонија 28.06.19 | 14:44

Бубевски: Детето на Јанкулоска полни една година, недозволиво е и понатаму да се одложува издржувањето на казната

Заради правата на детето и на мајката, Врховниот суд донесе одлука со која издржувањето на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана...

Македонија 25.01.19 | 13:04

Фетаи: Адвокатот ми се закануваше на паркинг кај ТЦ „Мавровка“

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи му испрати одговор на адвокатот Мефаиљ Арслани, кој ги демантира нејзините тврдења дека пренел закани од пратеникот на ДУИ Ејуп Алими...

Македонија 25.01.19 | 09:36

Адвокатот на Ејуп Алими: Фатиме Фетаи лаже за заканите, сака медиумски простор

Изнесените наводи на рочиштето за предметот „Титаник 3“ од страна обвинителката Фатиме Фетаи за закани кон обвинителите се невистинити, демантира Мефаиљ Арслани,...