Ознака: Фуркан Салиу
Македонија 23.09.20 | 17:01

Фуркан Салиу: Лош ПИ-ар, налозите и поканите се повлечени и се издаваат само записници за сторен прекршок

Налозите на физички лица се издаваат на лице место. Налозите и поканите се повлечени веќе одредено време и се издаваат само записници за сторен прекршок. Лош ПИ-ар. Вака...

Твитови 31.03.20 | 22:03

Фуркан Салиу: Доста е со оваа ароганција!!!

Доста е со оваа ароганција!!! Не може за секоја промашена одлука да се вадите на вонредна состојба, солидарност бла бла бла бла Прашања ќе се поставуваат, одговори мора...

Македонија 17.03.20 | 22:02

Додека патниците чекаат карантин, на скопски аеродром нема сапун

Авион од Брисел со македонски државјани, во кој има повеќе луѓе со симптоми на коронавирус, вечерва слета на скопскиот аеродром, соопшти министерот за здравство Венко...

Скопје 21.12.19 | 11:36

Фуркан го збуни Богдановиќ: Можам, ама сега не можам

Новинарот Фуркан Салиу го збуни градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ кога побара од него да наброи три книги на нобеловецот Петер Хандке. Иако е член на СДСМ, после...

Скопје 05.12.19 | 15:11

Кој лаже, градоначалникот, премиерот во заминување или госпоѓа Перса?

Кој лаже, градоначалникот, премиерот во заминување или госпоѓа Перса – се запраша новинарот Фуркан Салиу, кој објави видео на кое се гледа како жителката на Волково,...

Македонија 19.11.19 | 22:40

Фуркан пак ја пречека Катица: Дали таа јакна може да ви го сокрие срамот?

Новинарот Фуркан Салиу и овојпат заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари до станот на...

Македонија 24.08.19 | 14:09

Фуркан Салиу: На ОЈО им е криво што исказот на Камчев не го објави медиум близок до нив

Започнува владината цензура на онлајн медиумите. Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи напиша: Мислам дека на OJO им е криво што исказот на Камчев не го објави...

Македонија 21.08.19 | 23:41

Фуркан ја испрати Катица во „Шутка“: Не планира долго да лежи

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица Јанева до истражниот...

Македонија 19.08.19 | 21:11

Фуркан Салиу: Шарени, ви остана боја, утре Катица е на распит

Новинарот Фуркан Салиу преку Фејсбук статус ги запраша шарените дали им останало боја, бидејки како што пишува тој, потребна била оти утре специјалната обвинителка...

Македонија 03.08.19 | 22:24

Салиу: Во владата не се знае кој јаде кој пие

Новинарот Фуркан Салиу објави видео на кое се гледа дека вчера на Мечкин Камен навистина се скандирало “Северна, северна” со што ги негираше владините советници за...

Македонија 18.07.19 | 14:19

Салиу: Дали следно Катица Јанева ќе бара лекување во странство?

Новинарот  Фуркан Салиу на неговиот Твитер коментирајќи го боледувањето на специјалната обвинителка и нејзиното непојавување  изминативе денови Катица Јанева прашува...