Новинарот Фуркан Салиу жестоко ја нападна градоначалничката на Скопје Данела Арсовска. Тој на социјалните мрежи праша “Зар стварно Данела мисли дека скопјани се глупи и дека 4 години ќе поминат со оправдувања“.

Овие барања не се од вчера, оваа криза и овој долг не е од вчера, а Данела гласно нудеше решение за време на кампањата”. Според новинарот, со тврдоглавост не се менаџира една маалска задруга, а не па главниот град. “Кога ќе престане со тврдоглавоста Данела? Па едноставно, “кога удри со глава во ѕид”, нагласуваСалиу.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.