Документарецот на ИРЛ за трагедијата во тетовската модуларна болница вчера го привлече вниманието на граѓаните.

Со реакција на социјалните мрежи се јави и новинарот Фуркан Салиу кој побара оставка од владата на СДСМ и ДУИ.

 Државата уби 14 луѓе во модуларната болница во Тетово. Ако и овој настан нема да не собере на улица тогаш не заслужуваме подобро, Обвинителството за одбрана на криминалот должи одговори! Монструмот Јовевски и неговата криминална банда треба да одговорат зошто го прикриле убиството на 14 невини луѓе. На улица луѓе, сите на улица се додека овие криминалци не си поднесат оставки и не седнат на обвинителна клупапорача Салиу.Една компанија, еден човек успеа да ви го корумпира цел систем и да се извлече со 14 извршени убиства. #СДСМ, #ДУИ да ви се мо*ам во европските вредности што не ги вадите од уста. ОСТАВКА!!!, порача новинарот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.