Ознака: донации
Здравје 20.09.19 | 23:21

Мила закренува, третата операција помина успешно

Третата операција на нашата ќеркичка Мила, која беше извршена на 18 септември, помина успешно, сподели Зоран Димоски од Охрид, татко на малечката Мила која ја крена Македонија...

Сервиси 20.09.19 | 08:12

Семејството на Соња си го продаде целиот имот, но собра само половина од парите

Ни требаат 60.000 фунти за спас на мама, објавија 5-годишната Емили и 8-годишниот Ентони, кои молат за донации неопходни за операцијата за спас на нивната мајка Соња, пишува...

Македонија 17.09.19 | 15:11

Милошоски: Американската, холандската и шведската амбасада ќе дознаат како СЈО ги трошело нивните донации

Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО – ППМНЕ денеска на прес конференција обзнани дека пратениците од неговата партија доставиле предлог одлука до Собранието да се...

Здравје 13.09.19 | 17:17

Да бидеме хумани: На Јана и е потребна нашата помош

Пријатели и познаници, знајни и незнајни, сите хумани луѓе од Македонија и надвор од неа… ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ на големата хумана акција за Јана! Ви се обраќаме со апел за хуманост,...

Калеидоскоп 12.09.19 | 19:48

Потребни сме ѝ на Мери, а таа на нејзиното синче

Триесет и седумгодишната кичевчанката Мери Тошевска боледува од мултиплекс склероза. По третманите во Турција поради финансиската состојба нема можност својата роботерапија...

Здравје 10.09.19 | 17:48

Донирајте: На 27-годишниот Мики од Велес кој боледува од тумор на мозокот му е потребна наша помош

На 27- годишниот Милан Миланов- Мики од Велес, потребна му е наша помош за лекување на тумор на мозокот. Бидете хумани, донирајте на жиро сметката: 210-7000006500-36 НЛБ Банка. Наскоро...

Здравје 07.09.19 | 17:12

Апел на 19-годишниот Дарко: Мајка ми ќе ми донира бубрег, за да можам да бидам врвен мајстор за автомобили

Животот за 19-годишниот Дарко Митков од Кавадарци е секојдневна макотрпна борба, особено во изминатите две години. Тогаш му откажале функцииите и на неговиот втор бубрег,...

Калеидоскоп 29.08.19 | 12:11

Храбро се бори со сите препреки: Да ѝ помогнеме на Марија да добие протеза за раката

Како последица од масивно мозочно крварење, пред околу 7 години Марија Андонова останала со тешкотии во движењето на десната рака. Прстите и дланката и се неподвижни,...

Сервиси 20.07.19 | 21:41

Да и помогнеме на Билјана – потребни се 8 500 евра

Билјана Ристоска пати од дијабетис и тотална инконтиненција на урина што ја спречува нормално да живее. За подобрување на нејзината состојба потребно е преку оперативен...

Калеидоскоп 16.07.19 | 16:35

Собрани потребните пари за лекување за младата Стаменка

За неполни 24 часа се собраа потребните 5.500 евра за младата Стаменка Трповска, на која и е дијагностицирана коксартроза која се заснова на рскавицата во колкот која е...

Калеидоскоп 16.07.19 | 11:32

Се собраа пари за младата Стаменка: Фала ви на сите до еден!

За неполни 24 часа се собраа потребните 5.500 евра за младата Стаменка Трповска, на која и е дијагностицирана коксартроза која се заснова на рскавицата во колкот која е...

Здравје 15.07.19 | 19:44

Стани Македонијо, да ја застанеме на нозе Ирена

На својот фејсбук профил Верче Крстевска како поддршка на Ирена напиша: На 25 години животот треба да почне, а не да заврши! На 25 години треба да летаме! Еден миг, едно трепнување,...

Калеидоскоп 14.07.19 | 17:24

На Дејан денес му е роденден, а единствената желба му е здравје

На младиот Дејан Наумовски му треба наша помош. Тој денес слави роденден во болница и има само една желба-здравје. Боледува од редок тумор за кој врвни доктори прв пат...

Сервиси 27.06.19 | 14:54

На Борјан му е потребна наша помош за втора шанса

Борјан Гигов на 19 мај наполни 7 години. Ова детенце има повеќе дијагнози: аутизам, алалија, комбинирани пречки во развојот… Иако му беше одобрен оперативаен третман...

Здравје 20.06.19 | 11:28

Христина е единствено дете со болеста CANDLE, мајка и постојано се тресе дали ќе собере донации за следната терапија

Дванаесетгодишната Христина Митревска од Скопје е единствена од Македонија што боледува од ретката животозагрозувачка болест Chronic Atypical Neutrophilic Dermatosis (CANDLE). На секои...

Здравје 17.05.19 | 13:22

Донирајте, да и помогнеме на Неделка

Почувани,здраво,Сакам да ве замолам лично за подршка но ако вие не медиумите кој? ние немаме друг,државата во секој поглед кренала раце од нас со што сме принудени да...

Сервиси 09.05.19 | 22:09

Потребна му е помош на семејството на возачот кој почина на Стража

Семејството на 37-годишниот возач на автобус, кој вчера почина ненадејно на Стража бара помош во финансиски средства, но и играчки и облека за 3-годишниот син на возачот. Сите...

Калеидоскоп 23.04.19 | 12:05

Да бидеме хумани: На малата Мила и е потребна нашата помош

Ова е Мила, ќерка на тато Зоран и мама Наташа. Моја мала сограѓанка, охриѓанка. Има две години и церебрална парализа. И во тие две години две операции. Ние, сега, треба да...

Балкан 22.04.19 | 14:46

Mилион евра од Србија за Нотр Дам

Српската влада донираше милион евра за реконструкција на Нотр Дам, по пожарот што ја зафати катедралата во Париз. Владата на Србија денеска изјави дека овој потег го...

Здравје 20.04.19 | 19:26

Да помогнеме: 26-годишно момче има редок вид тумор, единствен во Македонија

Дејан Наумоски има 26 години и има дијагностициран редок вид на тумор на ТИМУС жлездата. Тимусната жлезда е одговорна за производство на Т-лимфоцити и е од суштинско...