Ознака: донации
Калеидоскоп 12.09.19 | 19:48

Потребни сме ѝ на Мери, а таа на нејзиното синче

Триесет и седумгодишната кичевчанката Мери Тошевска боледува од мултиплекс склероза. По третманите во Турција поради финансиската состојба нема можност својата роботерапија...

Здравје 10.09.19 | 17:48

Донирајте: На 27-годишниот Мики од Велес кој боледува од тумор на мозокот му е потребна наша помош

На 27- годишниот Милан Миланов- Мики од Велес, потребна му е наша помош за лекување на тумор на мозокот. Бидете хумани, донирајте на жиро сметката: 210-7000006500-36 НЛБ Банка. Наскоро...

Здравје 07.09.19 | 17:12

Апел на 19-годишниот Дарко: Мајка ми ќе ми донира бубрег, за да можам да бидам врвен мајстор за автомобили

Животот за 19-годишниот Дарко Митков од Кавадарци е секојдневна макотрпна борба, особено во изминатите две години. Тогаш му откажале функцииите и на неговиот втор бубрег,...

Калеидоскоп 29.08.19 | 12:11

Храбро се бори со сите препреки: Да ѝ помогнеме на Марија да добие протеза за раката

Како последица од масивно мозочно крварење, пред околу 7 години Марија Андонова останала со тешкотии во движењето на десната рака. Прстите и дланката и се неподвижни,...

Сервиси 20.07.19 | 21:41

Да и помогнеме на Билјана – потребни се 8 500 евра

Билјана Ристоска пати од дијабетис и тотална инконтиненција на урина што ја спречува нормално да живее. За подобрување на нејзината состојба потребно е преку оперативен...

Калеидоскоп 16.07.19 | 16:35

Собрани потребните пари за лекување за младата Стаменка

За неполни 24 часа се собраа потребните 5.500 евра за младата Стаменка Трповска, на која и е дијагностицирана коксартроза која се заснова на рскавицата во колкот која е...

Калеидоскоп 16.07.19 | 11:32

Се собраа пари за младата Стаменка: Фала ви на сите до еден!

За неполни 24 часа се собраа потребните 5.500 евра за младата Стаменка Трповска, на која и е дијагностицирана коксартроза која се заснова на рскавицата во колкот која е...

Здравје 15.07.19 | 19:44

Стани Македонијо, да ја застанеме на нозе Ирена

На својот фејсбук профил Верче Крстевска како поддршка на Ирена напиша: На 25 години животот треба да почне, а не да заврши! На 25 години треба да летаме! Еден миг, едно трепнување,...

Калеидоскоп 14.07.19 | 17:24

На Дејан денес му е роденден, а единствената желба му е здравје

На младиот Дејан Наумовски му треба наша помош. Тој денес слави роденден во болница и има само една желба-здравје. Боледува од редок тумор за кој врвни доктори прв пат...

Сервиси 27.06.19 | 14:54

На Борјан му е потребна наша помош за втора шанса

Борјан Гигов на 19 мај наполни 7 години. Ова детенце има повеќе дијагнози: аутизам, алалија, комбинирани пречки во развојот… Иако му беше одобрен оперативаен третман...

Здравје 20.06.19 | 11:28

Христина е единствено дете со болеста CANDLE, мајка и постојано се тресе дали ќе собере донации за следната терапија

Дванаесетгодишната Христина Митревска од Скопје е единствена од Македонија што боледува од ретката животозагрозувачка болест Chronic Atypical Neutrophilic Dermatosis (CANDLE). На секои...

Здравје 17.05.19 | 13:22

Донирајте, да и помогнеме на Неделка

Почувани,здраво,Сакам да ве замолам лично за подршка но ако вие не медиумите кој? ние немаме друг,државата во секој поглед кренала раце од нас со што сме принудени да...

Сервиси 09.05.19 | 22:09

Потребна му е помош на семејството на возачот кој почина на Стража

Семејството на 37-годишниот возач на автобус, кој вчера почина ненадејно на Стража бара помош во финансиски средства, но и играчки и облека за 3-годишниот син на возачот. Сите...

Калеидоскоп 23.04.19 | 12:05

Да бидеме хумани: На малата Мила и е потребна нашата помош

Ова е Мила, ќерка на тато Зоран и мама Наташа. Моја мала сограѓанка, охриѓанка. Има две години и церебрална парализа. И во тие две години две операции. Ние, сега, треба да...

Балкан 22.04.19 | 14:46

Mилион евра од Србија за Нотр Дам

Српската влада донираше милион евра за реконструкција на Нотр Дам, по пожарот што ја зафати катедралата во Париз. Владата на Србија денеска изјави дека овој потег го...

Здравје 20.04.19 | 19:26

Да помогнеме: 26-годишно момче има редок вид тумор, единствен во Македонија

Дејан Наумоски има 26 години и има дијагностициран редок вид на тумор на ТИМУС жлездата. Тимусната жлезда е одговорна за производство на Т-лимфоцити и е од суштинско...

Свет 20.04.19 | 08:53

Отворена истрага за „организирана измама“ за собирање донации за Нотр Дам

Отворена е истрага за „организирана измама” против лица кои објавија лажни апели за донации за финансирање на реконструкцијата на Нотр Дам , соопшти јавното обвинителство...

Калеидоскоп 10.04.19 | 15:05

Дa бидеме хумани, на Тоше Илиевски му е потребна нашата помош

Младиот Тоше Илиевски се бори со тешка болест која бара лекување во странство. Тој бара од сите, кој колку може, да му помогнат да замине на лекувањето со цел да го спаси...

Црна хроника 31.03.19 | 10:48

Скандал: Фондацијата „Допир“ собирала донации преку лажни профили

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против  М.Ш. (53) и А.Ш. (49) поради постоење основано сомнение...

Калеидоскоп 30.03.19 | 13:23

Да донираме: На Дејан му е потребна нашата помош

Дејан Наумоски има 26 години и има дијагностициран тумор на ТИМУС жлездата. Тимусната жлезда е одговорна за производство на Т-лимфоцити и е од суштинско значење за имунолошкиот...