Ознака: Денис Тот
Црна хроника 09.02.24 | 11:42

За убиството на ракометарот Денис Тот, потврдени казните од 18 и од 16 години затвор

Советот за казниви дела при Врховниот суд одлучуваше по поднесените барања за вонредно преиспитување на правосилна пресуда, по предметот за убиството на хрватскиот...

Црна хроника 25.07.23 | 16:48

Апелација одлучи: Еве по колку ќе бидат во затвор Анџело, Клементина и Андреј за убиството на ракометарот Денис Тот

Апелацискиот суд ги потврди казните на сите осудени за убиството на хравтскиот ракометар, Денис Тот. Првообвинетиот, Анџело Ѓорѓиевски, доби казна од 18 години затвор...

Црна хроника 15.05.23 | 08:04

Jaвна седница на Апелација за убиството на ракометарот Тот

Во Апелацискиот суд Скопје денеска ќе биде одржана јавна седница за кривичниот предмет за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Од Апелација соопштија дека...

Црна хроника 30.11.22 | 09:04

ВО ЖИВО: Пресуда за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Во Кривичниот суд денеска треба да биде објавена пресудата за случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот пред ноќен клуб во Градскиот парк во Скопје на...

Црна хроника 26.10.22 | 10:48

Продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Со изведување на материјални докази од обвинителството во Основниот Кривичен суд Скопје денеска продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот,...

Црна хроника 17.10.22 | 15:08

Судењето за убиството на ракометарот Денис Тот продолжува на 26 октомври

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во Градскиот парк во Скопје, продолжува на 26 октомври, откако на денешното...

Црна хроника 03.10.22 | 13:28

Свесно знаеле што прават и кои се последиците, вели вештакот за обвинетите за убиството на Денис Тот

Со изведување на докази од Обвинителството, во Основниот Кривичен суд Скопје денеска продолжи доказната постапка за случајот со убиството на хрватскиот ракометар...

Црна хроника 03.10.22 | 10:36

Продолжува судењето за убиството на ракометарот Денис Тот

Во Основниот кривичен суд – Скопје продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред ноќен клуб во Градскиот парк во...

Црна хроника 26.09.22 | 14:30

Повредата на ‘рбетниот мозок била пресудна за смртта на ракометарот Денис Тот

Доколку ракометарот Денис Тот немал повреда на ‘рбетниот мозок, ќе преживеел. Ова го покажува вештачењето на Александар Станков, директор и доктор во Судска медицина...

Црна хроника 14.09.22 | 16:47

Видов како го шутира – во случајот Тот сведочеше девојка која повикала Брза помош

Како сведок на одбраната денес на судењето за убиството на ракометарот Денис Тот сведочеше Рената Соколовска, девојката која повикала Итна помош. Таа рече дека го познавала...

Црна хроника 14.09.22 | 14:28

Таткото на убиениот ракометар Денис Тот: Ја очекуваме вистината, животот ни застана

Таткото на починатиот ракометар Денис Тот се приклучи кон кривичниот прогон на обвинетите Скопје, 14 септември 2022 (МИА) – Таткото на хрватскиот ракометар Денис Тот кој...

Црна хроника 14.09.22 | 11:57

Продолжува судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Со воведен говор на одбраната, во Основниот Кривичен суд – Скопје денеска продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан до смрт...

Македонија 05.09.22 | 11:53

Обвинетите за убиството на Денис Тот не се чувствуваат виновни

Обвинетите за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, Анџело Ѓоргиевски, Клементина Левковска и Андреј Костовски денеска пред Судечкиот совет во Основниот Кривичен...

Македонија 05.09.22 | 10:59

Започна судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Со воведен говор на јавниот обвинител, во Основниот Кривичен суд – Скопје денеска започна судењето за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан...

Црна хроника 25.08.22 | 20:35

Судењето за убиството на ракометарот Денис Тот почнува на 5 септември

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во градскиот парк во Скопје, почнува на 5 септември. Случајот, како...

Црна хроника 21.07.22 | 14:41

Поднесено обвинение за убиството на ракометарот Денис Тот

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против три лица за кривично дело – Убиство од член 123 став 1 во...

Црна хроника 28.04.22 | 20:17

Ковачки бара Спасовски да се извини за изјавата дека човек близок до Мицкоски го убил ракометарот Тот

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ е револтиран од денешните зборови на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој на пратенички прашања без никаков доказ рече...

Македонија 21.04.22 | 13:27

Сали: Уште се чека резултатот од судска медицина за смртта на ракометарот Денис Тот

Извештајот од Институтот за судска медицина од кој ќе бидат познати причините и начинот на кој настанала смртта на ракометарот Денис Тот не е готов и го чекаме, но не...

Црна хроника 19.04.22 | 08:50

„Јутарњи лист“: Вистинскиот газда на ноќниот клуб го избришал профилот по смртта на ракометарот Денис Тот

Хрватскиот најтиражен весник „Јутарњи“ објавува шокантни информации за мрежата која стои зад клубот Привилеџ каде беше убиен хрватскиот ракометар Денис Тот. Иако...

Македонија 17.04.22 | 15:00

„Јутарњи лист“: Хаос и беззаконие владее во ноќните клубови во Скопје кои ги контролира мафијата

Хрватските медиуми се упорни да се дознае вистината  за убиството на ракометарот Денис Тот пред клубот „Привилиџ“ во Градскиот парк. „Јутарњи лист“ објавува информации...