Ознака: Денис Тот
Црна хроника 21.07.22 | 14:41

Поднесено обвинение за убиството на ракометарот Денис Тот

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против три лица за кривично дело – Убиство од член 123 став 1 во...

Црна хроника 28.04.22 | 20:17

Ковачки бара Спасовски да се извини за изјавата дека човек близок до Мицкоски го убил ракометарот Тот

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ е револтиран од денешните зборови на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој на пратенички прашања без никаков доказ рече...

Македонија 21.04.22 | 13:27

Сали: Уште се чека резултатот од судска медицина за смртта на ракометарот Денис Тот

Извештајот од Институтот за судска медицина од кој ќе бидат познати причините и начинот на кој настанала смртта на ракометарот Денис Тот не е готов и го чекаме, но не...

Црна хроника 19.04.22 | 08:50

„Јутарњи лист“: Вистинскиот газда на ноќниот клуб го избришал профилот по смртта на ракометарот Денис Тот

Хрватскиот најтиражен весник „Јутарњи“ објавува шокантни информации за мрежата која стои зад клубот Привилеџ каде беше убиен хрватскиот ракометар Денис Тот. Иако...

Македонија 17.04.22 | 15:00

„Јутарњи лист“: Хаос и беззаконие владее во ноќните клубови во Скопје кои ги контролира мафијата

Хрватските медиуми се упорни да се дознае вистината  за убиството на ракометарот Денис Тот пред клубот „Привилиџ“ во Градскиот парк. „Јутарњи лист“ објавува информации...

Црна хроника 14.04.22 | 20:53

Ужасни детали за убиството на Тот: Откриена е причината за кавгата, кој му помагал и кој бил најбесчувствителен

Порталот А1он открива детали за кобната ноќ во која до смрт беше претепан ракометарот Денис Тот во Скопје. А1он објавува дека причината за првата кавга била бизарна –...

Сервиси 14.04.22 | 19:18

Пејачот Темелков: Тот и осомничените се скарале во таксито

Пејачот Драган Темелков кој често настапува по скопските ноќни клубови го осуди затворањето на дискотеката Привилиџ, бидејќи како што вели тој, од неа живееле 50 фамилии. Еве...

Црна хроника 14.04.22 | 18:24

Таа само се смееше: Однесувањето на уапсената Клементина ги запрепастила сите во полициската станица

Хрватскиот магазин „Јутарњи“ пишува за случајот на Денис Тот, кој го загуби животот откако беше нападнат пред ноќниот клуб „Привилиџ“ минатиот четврток околу 3.30...

Македонија 13.04.22 | 23:30

Обвинителството има втора снимка, на која од попрецизно се гледа секоја акција

Обвинителката Татиана Трајчевска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека обвинителството имало видео снимки на кои прецизно се гледа кои се учесници во нападот...

Македонија 13.04.22 | 23:03

Директорката на КАРИЛ објаснува зошто на телото на ракометарот немало модринки

Директорката на КАРИЛ д-р Маја Мојсова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 објасни зошто на телото на ракометарот Денис Тот немало видливи повреди. Го видов видеото....

Македонија 13.04.22 | 21:58

Бубевски: Лекарите од КАРИЛ направиле лоша проценка

Лоша е лекарската проценка дека немало видливи траги на насилство на телото на ракометарот Денис Тот. Во рок од 24 часа обезбедни се скоро сите докази за настанот. Сега...

Македонија 13.04.22 | 21:47

Мојсова: Одговорно тврдам дека Денис немаше видливи знаци на повреди

Директорката на Карил, Маја Мојсова во емисијата „24 анализа“ објасни зошто хрватскиот ракометар Денис Тот немал видливи траги на насилство при приемот во клиника,...

Македонија 13.04.22 | 21:25

Спасовски тврди дека цело време знаеле дека Ѓоргиевски е во Македонија, се криел во „објект во Скопје“

Првоосомничениот за убиството на ракометарот Денис Тот, Ангело Ѓоргиевски не бил избеган надвор од земјава и се криел во објект во Скопје, рече вечерва на ТВ24 министерот...

Македонија 13.04.22 | 19:17

Мојсова се извини: Требаше да кажам дека смртта е сомнителна

Директорката на КАРИЛ Маја Мојсова во изјава за хрватски „Вечерњи лист“ се извини што во нејзината прва изјава не предупредила дека можеби ракометарот Денис Тот е...

Црна хроника 13.04.22 | 12:44

„Вечерњи лист“: Убиецот на Денис Тот се предаде, но некои работи уште не се јасни

Хрватскиот ракометар Денис Тото вчера беше погребан во родното Ѓаково, но уште има некои неразјаснети работи во овој случај.  Од почетокот приказната има две верзии,...

Македонија 13.04.22 | 11:03

Министерот за здравство го добил извештајот на ДСЗИ за хрватскиот ракометар Тот, се чека извештајот од судска медицина

Извештајот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) за случајот со хрватскиот ракометар Денис Тот е доставен во мојата канцеларија, сега чекаме извештај...

Македонија 13.04.22 | 11:02

Mинистерот за здравство Сали: Сликата за ракометарот се уште не е комплетирана

Извештајот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) за случајот со хрватскиот ракометар Денис Тот е доставен во мојата канцеларија, сега чекаме извештај...

Балкан 13.04.22 | 10:37

Хрватските медиуми потврдуваат дека ракометарот и девојката се знаеле од претходно

Хрватски „24 сата.хр“ објавува детали за тоа што се случувало кобната вечер со дискотектата „Привлилиџ“ во Градскиот парк. Медиумот пишува дека Денис и девојката Клементина...

Црна хроника 13.04.22 | 08:54

Првоосомничениот за убиството на ракометарот Тот однесен во затворот „Шутка“

Првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот ноќеска околу 2 часот бил спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на притворот од 30 дена. Министерството...

Црна хроника 13.04.22 | 08:49

Ангело се предал во Аеродром, по 4 часа преговори со полицијата

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека е приведен осомничениот А.Ѓ. по кого се трагаше за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Осомничениот...