Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ е револтиран од денешните зборови на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој на пратенички прашања без никаков доказ рече дека човек близок до Мицкоски го убил ракометарот Денис Тот.
Вечерва Претседателот Христијан Мицкоски е во Велес во манастирот Св. Димитрија.
Министре Спасовски, имаш опција веднаш да ги пратиш твоите режимски полицајци да го уапсат или да се извиниш за тоа што го тврдиш.
Ако ништо од ова не направиш, биди сигурен дека набргу од денес некој ќе дојде по тебе

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.