Ознака: Денис Тот
Македонија 13.04.22 | 19:17

Мојсова се извини: Требаше да кажам дека смртта е сомнителна

Директорката на КАРИЛ Маја Мојсова во изјава за хрватски „Вечерњи лист“ се извини што во нејзината прва изјава не предупредила дека можеби ракометарот Денис Тот е...

Црна хроника 13.04.22 | 12:44

„Вечерњи лист“: Убиецот на Денис Тот се предаде, но некои работи уште не се јасни

Хрватскиот ракометар Денис Тото вчера беше погребан во родното Ѓаково, но уште има некои неразјаснети работи во овој случај.  Од почетокот приказната има две верзии,...

Македонија 13.04.22 | 11:03

Министерот за здравство го добил извештајот на ДСЗИ за хрватскиот ракометар Тот, се чека извештајот од судска медицина

Извештајот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) за случајот со хрватскиот ракометар Денис Тот е доставен во мојата канцеларија, сега чекаме извештај...

Македонија 13.04.22 | 11:02

Mинистерот за здравство Сали: Сликата за ракометарот се уште не е комплетирана

Извештајот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) за случајот со хрватскиот ракометар Денис Тот е доставен во мојата канцеларија, сега чекаме извештај...

Балкан 13.04.22 | 10:37

Хрватските медиуми потврдуваат дека ракометарот и девојката се знаеле од претходно

Хрватски „24 сата.хр“ објавува детали за тоа што се случувало кобната вечер со дискотектата „Привлилиџ“ во Градскиот парк. Медиумот пишува дека Денис и девојката Клементина...

Црна хроника 13.04.22 | 08:54

Првоосомничениот за убиството на ракометарот Тот однесен во затворот „Шутка“

Првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот ноќеска околу 2 часот бил спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на притворот од 30 дена. Министерството...

Црна хроника 13.04.22 | 08:49

Ангело се предал во Аеродром, по 4 часа преговори со полицијата

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека е приведен осомничениот А.Ѓ. по кого се трагаше за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Осомничениот...

Црна хроника 13.04.22 | 08:11

Приведен првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека е приведен осомничениот А.Ѓ. по кого се трагаше за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Осомничениот...

Црна хроника 12.04.22 | 23:57

Ракометарот се познавал со девојката која го удираше пред клубот

Хрватскиот ракометар Денис Тот кобната ноќ седел во исто сепаре со тројцата осомничени за неговото убиство. Според „Јутарњи лист“, хрватскиот ракометар еден дел од...

Црна хроника 12.04.22 | 20:55

Затворена дискотеката пред која беше претепан хрватскиот ракометар

Пазарната инспекција попладнево ја затвори дискотеката „Привилиџ“ во Градскиот парк, потврди за „Слободен печат“ директорката на ДПИ, Анета Симеска. Причината...

Црна хроника 12.04.22 | 20:47

Спасовски за Тот: МВР добива информација откако ракометарот се наоѓа на Клиничкиот центар, а претходно нема никаква пријава

Министерството за внатрешни работи добива информација откако ракометарот Даниел Тот се наоѓа на Клиничкиот центар, а претходно нема никаква пријава за нарушен јавен...

Црна хроника 12.04.22 | 20:40

Спасовски: Одредена конфузија настана поради тоа што првично се констатира во Клиничкиот центар дека нема видливи траги на насилство на ракометарот

Одредена конфузија настана поради тоа што првично се констатира во Клиничкиот центар дека нема видливи траги на насилство и тоа е првата оценка на лекарите кои што...

Ракомет 12.04.22 | 20:13

Погребан хрватскиот ракометар во родниот град, родителите неутешни

Во родното Ѓаково денеска е погребан хрватскиот ракометар Денис Тот.Родителите, пријателите беа неутешни што згасна млад живот.  Тој беше претепан пред дискотека во...

Ракомет 12.04.22 | 19:56

Јутарњи лист“: Поседуваме информации дека премиерот и министерот за внатрешни се обиделе да го заташкаат убиството на ракометарот

Хрватскиот весник „Јутарњи“ објавува дека поседуваат информации дека премиерот и минитерот за внатрешни работи се обиделе да го скријат и заташкаат убиството на...

Црна хроника 12.04.22 | 18:11

Распишана меѓународна потерница за убиецот на хрватскиот ракометар

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница покрај централниот распис за за Ангело Георигевски роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и...

Црна хроника 12.04.22 | 12:30

Спасовски: Полицијата има видео снимка од настанот со ракометарот, причината според исказите е недоразбирање на девојката и момчето

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска, како што рече, со индигнација го отфрли сето она што деновиве се пласира во јавноста за наводно криење на овој...

Македонија 12.04.22 | 11:22

Ременски: Полицијата веднаш да објави каде затаил системот за интервенција за убиството на Денис Тот

Убиството на ракометарот Денис Тот има „операнди систем на институционална ненавремена акција и реакција” која роди основан сомнеж за времето кога и дали вистината...

Македонија 12.04.22 | 11:05

Оливер Спасовски е жив, за оставка не станува ни збор

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е жив и расположен за држење говори откако се повлече од јавноста по случајот „Денис Тот“. Најмалку што се очекуваше...

Македонија 12.04.22 | 09:15

Десетина луѓе го гледале убиството, тоа е доказ дека МВР го прикривала случајот

Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Снимката од безбедносните камери открива...

Македонија 12.04.22 | 08:50

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерот Спасовски

Министерот за вантрешни работи Оливер Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата...