Ознака: дарко панчев
Фудбал 03.06.20 | 11:25

Панчев играше за Интер и даде само еден гол

Фудбалската легенда Дарко Панчев по заминувањето од Црвена Звезда потпиша за Интер но тоа беше негова најголема грешка во кариерата. Одигра само десетина натпревари...

Фудбал 01.04.20 | 09:10

Пукање и фудбал: Панчев, Бобан и Савичевиќ како војници во ЈНА

Во ова време на карантин, голем дел од фудбалските ѕвезди се присетуваат на минатото. Таков случај е и Дарко Панчев кој раскажа како ги минал војничките денови во тогашната...

Фудбал 30.03.20 | 23:45

Штом им направи Панчев на Грците откако не сакаа да го пуштат бидејќи кажа дека е Македонец

Нашата фудбалска легенда Дарко Панчев во 1992 година имаше непријатно искуство со грчките власти. Во првата сезона откако Црвена Звезда стаана европски првак, тие играа...

Фудбал 04.03.20 | 11:15

Дарко Панчев со потсмев за европскиот шампион: Кој гледа ракомет? Македонците ќе наполнат сала и куглање да се игра

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, „златната копачка“ на Европа, Дарко Панчев, за „Би-би-си“ на српски јазик даде изјава со која го омаловажува успехот...

Фудбал 01.03.20 | 00:11

Дарко Панчев по подолго време се појави во јавност и играше фудбал со деца

Агенцијата за млади и спорт денеска на фудбалското игралиште Локомотива во скопски Карпош го организираше спортскиот настан „Играј фер”, на кој 35 ученици од 11 основни...

Фудбал 06.10.19 | 18:07

Дарко Панчев и Илија Најдовски не се повеќе дел од ФК Вардар

Според порталот дриблинг.мк , фудбалските легенди, Дарко Панчев и Илија Најдовски повеќе не се дел од ФК Вардар. Панчев е одјавен на 23. септември, Илија Најдовски на почетокот...

Македонија 01.08.19 | 12:25

Дарко Панчев во Комисијата за одликувања и признанија на претседателот

Во Кабинетот на Претседателот на Македонија денеска се одржа конститутивна седница на Комисијата за одликувања и признанија, која е работно тело на Претседателот. Од...

Фудбал 09.12.18 | 18:38

Грнчаров удри по Дарко Панчев: Ајде Даре, спушти се доле, можеш ти и појако од ова

Спортскиот директор на Вардар, Дарко Панчев, во интервју за „Новости“ говореше за моменталната состојба во која наоѓа клубот и откри што се случува. Се случуваат некои...