Ознака: дарко панчев
Фудбал 07.09.22 | 11:10

Спортскиот новинар Зоран Михајлов ја напиша авторизираната биографија на Дарко Панчев

Доајенот на спортското новинарство, Зоран Михајлов е автор на првата авторизирана биографија на Дарко Панчев, која наскоро ќе биде пуштена во продажба, најавија од...

Фудбал 06.08.22 | 17:47

Панчев се познавал со Аркан

Дарко Панчев во интервју за Индекс“ се потсети на натпреварот на „Максимир“ со кој почнаа нередите во Југославија, за испуштената шанса да станат европски шампиони...

Фудбал 06.08.22 | 16:51

Панчев жали зошто Вардар не игра на „Градски“

Македонската легенда Дарко Панчев во интервју за „Индекс.хр“ направи споредба со стадионите на Динамо, Црвена Звезда и на Хадук со Градскиот стадион на кој играше...

Фудбал 30.03.22 | 19:30

Пандев: Се гледа дека на Панчев му е мака за успесите на Македонија

Откако Дарко Панчев во изјава за германските медиуми го „чепна“ најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, истакнувајќи дека со струмичанецот, Македонија губела...

Фудбал 27.03.22 | 08:27

Панчев: Милевски како знае и умее да му се јави на Пикси

Легендата на македонскиот фудбал Дарко Панчев во разговор за српски „Курир“ пред историскиот натревар со Португалија вели дека селекторот Благоја Милевски треба...

Фудбал 25.03.22 | 15:09

Панчев: И да испаднеме од Португалија не е важно

Maкедонската фудбалска легенда  Дарко Панчев за „Република.рс“ даде коментар за вчерашниот меч во Палермо. Тој вели дека ова е одличен успех за Македонија и дека им...

Фудбал 18.03.22 | 22:12

Срушен еден рекорд на Панчев во дресот на Црвена Звезда

Црвена звезда вчера го совлада Глазгов Ренџерс со 2:1, а победничкиот гол беше дело на Ел Фардо Бен, кој во црвено-белиот дрес стигна до бројката од 15 голови во европските...

Фудбал 10.03.22 | 19:00

Вечерва реприза Звезда-Глазгов: Како Панчев пред три децении го сруши Ренџерс

Црвена Звезда вечерва игра против Глазгов Ренџерс во натпревар од Лигата на Европа.Постарите љубители на фудбалот се сеќаваат дека овие два тима се сретнаа во тогашниот...

Фудбал 30.11.21 | 08:44

Дали знаете дека овој Македонец за малку ќе ја освоеше Златната топка?

Лео Меси и годинава ја освои Златната топка на „Франс фудбал“.Заслужено или не , вкусовите се различни. Но, дали знаете дека и еден Македонец беше на прагот да ја освои...

Фудбал 18.09.21 | 22:10

Михајловиќ за пехарот од Бари: Го искршивме, Панчев го носеше по свадби, од него пиевме по кафеани

Тренерот на италијанскиот тим Болоња и легендарен српски фудбалер Синиша Михајловиќ во едно интервју раскажува за „патешествијата“ на пехарот што Црвена ѕвезда го...

Фудбал 18.09.21 | 11:17

Пехарот на „Маракана“ е копија, вистинскиот е уништен, а Панчев го шеташе по свадби

Членот на шампионската генерација на Црвена ѕвезда која го освои Купот на европските шампиони 1991 година, Синиша Михајловиќ, обелодени дека победничкиот пехар што е...

Фудбал 26.08.21 | 11:37

Панчев резерва: Во идеалниот тим на поранешна Југославија нема ниту еден Македонец

Јужноамериканските медиуми го направија идеалниот тим на порнаешна Југославија во последните 30 години. Овие играчи ,што во иста екипа што различно играа на неколку...

Фудбал 29.07.21 | 08:39

Вучиќ се сретна со Дарко Панчев: Чест ми е што седам со големиот шампион

Српскиот претседател Александар Вучиќ е во посета на Македонија, каде денес во Скопје треба да се одржи Економскиот форум за регионална соработка меѓу нашата земја,...

Фудбал 27.06.21 | 15:55

Веќе примил и пари: Панчев требало да потпише за Партизан

Поранешниот Генерален секретар на Црвена Ѕвезда Владимир Цветковиќ раскажа непозната приказна за нашиот најдобар фудбалер Дарко Панчев. Панчев во 1988 година го барале...

Фудбал 10.06.21 | 20:59

Панчев: Имаме екстра квалитетни играчи со кои можеме да изненадиме

Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Панчев вели дека нашата А селекција не треба да се задоволи само со учеството на Европското првенство. Прославениот напаѓач...

Фудбал 09.06.21 | 12:35

Дарко Панчев искрен: Вардар поради политика испадна во втора лига

Легендата на Вардар Дарко Панчев ја откри причината зошто Вардар за прв пат по осамостоувањето испадна од првата лига во Македонија. Тој вели деке се разочарал од македонскиот...

Фудбал 29.05.21 | 09:53

Панчев: Фудбалот веќе не е спорт, туку бизнис и политика

Не сум јас за овие нови времиња, вели македонската фудбалска легенда Дарко Панчев во интервју за српски „Курир“. Српските новинари, кои го посетија во неговото кафуле...

Останати спортови 27.05.21 | 19:19

Дарко Панчев коментира бокс

Легендата Дарко Панчев ја поздравува балканската лига во бокс.Тој вели дека во поранешна Југославија имало силна боксерска лига и оти е добро што почнува вакво регионално...

Фудбал 27.05.21 | 17:56

30 години откако двајца Македонци, Панчев и Најдовски станаа европски шампиони

Легендите на македонскиот фудбал Дарко Панчев и Илија Најдоски задутре во Белград во друштво на своите поранешни соиграчи од шампионската генерација на Црвена ѕвезда...

Фудбал 31.12.20 | 14:30

Ќе се снима филм за тоа како Црвена Ѕвезда стана европски шампион: Милош Биковиќ ќе го игра Дарко Панчев

Следната година треба да започне снимањето на филмот за осовјувањето на Црвена Ѕвезда на Купот на европските шампиони. Тоа е единствен пат клуб од овие простори да постигне...