Црвена звезда вчера го совлада Глазгов Ренџерс со 2:1, а победничкиот гол беше дело на Ел Фардо Бен, кој во црвено-белиот дрес стигна до бројката од 15 голови во европските натпреварувања, со што ја надмина клупската легенда Дарко Панчев.

Дарко Панчев досега беше од најдобрите напаѓачи во историјата на Црвена звезда, кој на континенталните натпревари постигна 14 голови.Бен стигна уште една македонска легенда, а тоа е Бошко Ѓуровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.