Ознака: дарко панчев
Фудбал 31.12.20 | 14:30

Ќе се снима филм за тоа како Црвена Ѕвезда стана европски шампион: Милош Биковиќ ќе го игра Дарко Панчев

Следната година треба да започне снимањето на филмот за осовјувањето на Црвена Ѕвезда на Купот на европските шампиони. Тоа е единствен пат клуб од овие простори да постигне...

Фудбал 15.09.20 | 23:18

Дарко Панчев им прати извршител, ФК Вардар „блокиран“ за 60 илјади евра

Тешките денови на Вардар од финансиски план, стануваат уште потешки откако деновиве сметката на „црвено-црните“ е блокирана поради долг кон Дарко Панчев, поранешниот...

Фудбал 13.09.20 | 18:31

Панчев демантира: Немам седум милиони евра во Еуростандард банка

Откако во дел од медиумите се појавија информации дека нашиот прославен фудбалер Дарко Панчев изгубил седум милиони евра во „Еуростандард банка“ нашиот ас се јави...

Фудбал 12.09.20 | 19:16

Дарко Панчев негира дека имал 7 милиони евра во Еуростандард банка

Откако вчера се појавија информации дека големо македонско спортско име наводно останало без седум милиони евра влог во Еуростандард банка, која остана без лиценца...

Фудбал 03.06.20 | 11:25

Панчев играше за Интер и даде само еден гол

Фудбалската легенда Дарко Панчев по заминувањето од Црвена Звезда потпиша за Интер но тоа беше негова најголема грешка во кариерата. Одигра само десетина натпревари...

Фудбал 01.04.20 | 09:10

Пукање и фудбал: Панчев, Бобан и Савичевиќ како војници во ЈНА

Во ова време на карантин, голем дел од фудбалските ѕвезди се присетуваат на минатото. Таков случај е и Дарко Панчев кој раскажа како ги минал војничките денови во тогашната...

Фудбал 30.03.20 | 23:45

Штом им направи Панчев на Грците откако не сакаа да го пуштат бидејќи кажа дека е Македонец

Нашата фудбалска легенда Дарко Панчев во 1992 година имаше непријатно искуство со грчките власти. Во првата сезона откако Црвена Звезда стаана европски првак, тие играа...

Фудбал 04.03.20 | 11:15

Дарко Панчев со потсмев за европскиот шампион: Кој гледа ракомет? Македонците ќе наполнат сала и куглање да се игра

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, „златната копачка“ на Европа, Дарко Панчев, за „Би-би-си“ на српски јазик даде изјава со која го омаловажува успехот...

Фудбал 01.03.20 | 00:11

Дарко Панчев по подолго време се појави во јавност и играше фудбал со деца

Агенцијата за млади и спорт денеска на фудбалското игралиште Локомотива во скопски Карпош го организираше спортскиот настан „Играј фер”, на кој 35 ученици од 11 основни...

Фудбал 06.10.19 | 18:07

Дарко Панчев и Илија Најдовски не се повеќе дел од ФК Вардар

Според порталот дриблинг.мк , фудбалските легенди, Дарко Панчев и Илија Најдовски повеќе не се дел од ФК Вардар. Панчев е одјавен на 23. септември, Илија Најдовски на почетокот...

Македонија 01.08.19 | 12:25

Дарко Панчев во Комисијата за одликувања и признанија на претседателот

Во Кабинетот на Претседателот на Македонија денеска се одржа конститутивна седница на Комисијата за одликувања и признанија, која е работно тело на Претседателот. Од...

Фудбал 09.12.18 | 18:38

Грнчаров удри по Дарко Панчев: Ајде Даре, спушти се доле, можеш ти и појако од ова

Спортскиот директор на Вардар, Дарко Панчев, во интервју за „Новости“ говореше за моменталната состојба во која наоѓа клубот и откри што се случува. Се случуваат некои...