Ознака: цена
Економија 15.04.19 | 12:47

Ново големо поскапување на горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за...

Сцена 24.03.19 | 19:19

По несреќата му порасна цената, еве колку чини сега настап на Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ успешно заздравува од сообраќајната несреќа која се случи на 23 октомври во близина на неговиот роден крај. Пејачот сепак ги прекршил советите на лекарите...

Свет 13.02.19 | 11:48

Пораснаа цените на нафтата на меѓународните пазари

Цената на нафтата скокнаа на меѓународните пазари на 63 долари, откако Саудиска Арабија најави дека ќе го намали производството повеќе од договореното. На лондонскиот...

Свет 07.12.18 | 11:27

Цените паѓаат: Од понеделник повторно ќе поевтини горивото?

Вчерашното тргување на берзата во Лондон ја спушти цената на суровата нафта од типот „брент“ која се увезува и во Македонија за цели 3,44% или скоро 2 долари за еден барел...

Економија 04.12.18 | 15:02

Лебот поскапе за три денари

За десет до 20 отсто или од 15 на 18 денари е зголемена цената на некои видови леб. Причината за ваквиот потег, според мелничарите, е поскапувањето на пченицата и брашното...