Ознака: без струја
Македонија 19.01.24 | 19:58

Поголем дел од Битола вечерва без струја

Поголем дел од Битола во централното градско подрачје, но и окололните населени места, вечерва е без струја. Од ЕВН Македонија известуваат дека причината е дефект на...

Скопје 17.01.24 | 22:52

Утре без струја голем дел од Тафталиџе, а без вода дел од Центар

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, во одреден период од денот без...

Сервиси 16.01.24 | 09:04

Без струја утре делови од Петровец, Сопиште и Сарај

Регионалниот центар за управување со кризи повикувајќи се на информација од ЕВН Македонија информира дека утре без струја ќе останат делови од Петровец, Сопиште и Сарај. Од...

Сервиси 15.01.24 | 09:34

Дел од Шуто Оризари и Сопиште утре ќе немаат струја

Без електрична енергија утре ќе останат дел од општините Шуто Оризари и Сопиште. Како што соопштуваат од РЦУК Скопје, во периодот од 09:00 до 10:00 часот без струја ќе бидат...

Сервиси 20.12.23 | 10:29

Дел од Долно Лисиче без струја

Без струја денеска од 8 до 12 часот ќе бидат дел од жителите од Долно Лисиче, на патот кон Драчево. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради планирани технички...

Сервиси 17.12.23 | 18:32

Дел од Центар утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека во понеделник на 18.12.2023 година без електрична енергија ќе останат: – во периодот од 10.00 до 12.00 часот, корисниците од ул. Партизанска...

Скопје 14.12.23 | 09:12

Повеќе скопски населби без струја

Без струја денеска од 8 до 15 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улиците „Мирослав Крлежа“,„Никола Тримпаре“, „Дебарца“, „Коста Кирков“, „Борка Талевски“...

Сервиси 07.12.23 | 09:05

Без струја делови од Кисела Вода

Без струја денеска од 09 до 15 часот ќе бидат делови од Кисела Вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи Скопје. Повикувајќи се на информација од ЕВН Македонија,...

Сервиси 06.12.23 | 09:17

Делови од Чаир, Петровец и Ѓорче Петров без струја

Во периодот од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „Кумбара“, „Исмаил Кадире“, „Севастополска“, „Кримска“ и „138“ во општина Чаир. Од 9 до 11 часот...

Балкан 27.11.23 | 14:13

Голо Брдо три дена без струја

Поради лошите временски услови, со обилни врнежи од снег, ветер и температури до 10 степени под нулата, Македонците во областа Голо Брдо деновиве се соочуваат со веќе...

Свет 27.11.23 | 10:43

Половина милион жители на Крим останаа без струја

Првите катови на зградите покрај Црното Море во градот Сочи се поплавуваат. Шестметарски бранови го зафатија крајбрежјето од Одеса преку Крим па сѐ до Сочи соборувајќи...

Сервиси 25.11.23 | 18:06

Нема струја кај „Млин Балкан“ и Идадија, како и во делови од неколку македонски градови

Центарот за управување со кризи (ЦУК), согласно информациите во Секторот за операции и координација, известува дека поради врнежите од дожд и од снег, што ја зафатија...

Сервиси 24.11.23 | 09:39

Без струја делови од скопските општини

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН – Скопје, ги известува граѓаните дека, денеска поради технички зафати во...

Сервиси 08.11.23 | 09:47

Без струја утре делови од Карпош и Бутел

Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Бутел и Карпош. -Во периодот од 08.00 до 14.00 часот, без струја ќе бидат корисниците од петте социјални згради...

Сервиси 06.11.23 | 10:07

Утре осум часа без струја Дебар, Центар Жупа и подрачјето на Река

Утре во периодот од 9 до 17 часот без напојувањето со електрична енергија ќе останат сите потрошувачи на целото дебарско конзумно подрачје. Како што информираа од Регионалниот...

Сервиси 29.10.23 | 16:52

Дел од Карпош и Петровец утре без струја

Во текот на утрешниот ден, без електрична енергија остануваат делови од општините Карпош и Петровец. Поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, утре од...

Сервиси 27.10.23 | 10:01

Без струја делови од Ѓорче Петров, Чучер Сандево и Карпош

Поради технички интервенции во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат неколку улици во општините Ѓорче Петров, Чучер Сандево и Карпош. Како...

Свет 12.10.23 | 12:07

Болниците во Газа би можеле да останат без струја за неколку часа

Болниците во Газа за неколку часа би можело да останат без струја, предупреди Меѓународниот комитет на Црвениот крст (МКЦК). Тие претходно предупредија за болниците...

Скопје 04.10.23 | 08:07

Без струја корисниците на неколку улици во Аеродром, Карпош и Гази Баба

Од ЕВН Македонија АД информираат дека денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините Аеродром, Карпош и Гази Баба. Во периодот од 09.00 до 15.00...

Сервиси 14.09.23 | 07:18

Без струја делови од Ѓорче Петров и Карпош

Од 8.40 до 15 часот денеска струја ќе немаат корисниците од селата Грачани, Караула Чашка и рудник Радуша во општина Ѓорче Петров, соопшти РЦУК по известување добиено од...