Без електрична енегија денеска ќе останат корисници од скопските општини Сарај, Гази Баба, Шуто Оризари и Кисела Вода.

Како што информираат од „Водовод и канализација“, во периодот од 08:30 до 15 часот корисниците од село Крушопек ќе бидат без струја, во периодот од 08:15 до 10:15 часот дел од корисниците од Трубарево, од 09 до 11 часот дел од корисниците од улица Бутелски Венец и во периодот од 08:30 до 15 часот дел од корисниците од населба Пинтија до семафорите кон ДрачевоRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.