Во периодот од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „Кумбара“, „Исмаил Кадире“, „Севастополска“, „Кримска“ и „138“ во општина Чаир.

Од 9 до 11 часот денеска без струја ќе биде објектот на „Кипер“ лоциран во индустриската зона Ќојлија во општина Петровец.

Без струја во периодот од 9 до 13 часот ќе бидар корисниците лоцирани околу железничката станица во Волково, општина Ѓорче Петров.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани инвестиции во електродистрибутивната мрежа.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.