Ознака: Амбер Херд
Естрада 02.06.22 | 16:20

Изјавата на Амбер Херд по пресудата: Разочарувањето што го чувствувам е невозможно да се опише

Џони Деп не беше присутен во судот кога беше објавена пресудата, бидејќи во моментот се наоѓа во Њукасл, Англија, додека Амбер Херд беше во судницата. Таа влезе насмеана,...

Естрада 26.05.22 | 22:13

„Лицето на Амбер кажа сè“: Интернетот гори околу реакцијата на Амбер Херд додека Кејт Мос зборуваше за врската со Џони Деп

Манекенката Кејт Мос вчера сведочеше пред судот во корист на Џони Деп во спорот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд. За време на сведочењето, Амбер внимателно следеше...

Филм 29.04.22 | 14:09

Два милиони луѓе бараат Амбер Херд да биде отстранета од „Аквамен 2“

Петиција со која се бара Амбер Херд да биде отстранета од филмот „Аквамен 2“, собра два милиони потписи. Џони Деп ја разоткри Амбер Херд како насилничка. Во неговата...

Естрада 29.04.22 | 10:56

Амбер Хард излажа дека донирала 7 милиони долари во хуманитарни цели

Амбер Хард не ги донирала ветените седум милиони американски долари во хуманитарни цели, истакна Теренс Доерти, претставник на Американската унија за граѓански слободи...

Естрада 19.04.22 | 11:47

Фотографии од претепаниот Џони Деп презентирани пред судот

Серија фотографии на кои се гледа Џони Деп со видливи исеченици, модринки и гребаници на лицето, наводно предизвикани од Амбер Херд, беа прикажани пред судот на четвртиот...

Калеидоскоп 02.07.21 | 12:29

Во тајност: Амбер Херд стана мајка и ја сподели првата фотографија со ќеркичката

Амбер Херд стана мајка. 35-годишната актерка доби ќерка и сподели фотографија од бебенцето на Instagram. Возбудена сум што ја споделувам оваа вест со вас. Пред четири години,...

Филм 08.11.20 | 09:23

Џони Деп: Обвинувањата се лажни и мојот живот и кариера нема да бидат дефинирани од овој момент

Пред неколку дена заврши судењето меѓу поранешните сопружници Амбер Херд и Џони Деп во кое актерот беше прогласен за насилник. Со оглед на тоа што сите со нетрпение...

Сцена 17.03.20 | 09:12

Винона Рајдер и Пенелопе Круз ќе сведочат на суд во корист на Џони Деп

Холивудските sвезди Пенелопе Круз (45) и Винона Рајдер (48) ќе го бранат актерот Џони Деп (56), кој долго е во судовите со својата поранешна сопруга и актерка, Амбер Херд (33). Драмата...