Ознака: Аки Рахимовски
Естрада 22.01.22 | 15:56

Не помислиле дека тоа ќе биде последен разговор: Аки се слушнал со синот, ноќта пред смртта

Пејачот Кристијан Рахимовски, син на починатиот Аки Рахимовски, кој ненадејно не напушти во 67 година од животот, скршен е од веста за заминувањето на неговиот татко. Татко...

Естрада 22.01.22 | 15:20

Тој е негов наследник, а малкумина го знаат: Синот на Аки Рахимовски ги следи стапките на својот татко

Пејачот Аки Рахимовски почина денеска, а тажната вест ја сподели групата „Парни Ваљак“ на својот Фејсбук профил. Тие во објавата наведуваат дека тој засекогаш заспал,...

Калеидоскоп 22.01.22 | 14:53

Пред 3 години доживеал мозочен удар, но станал и татко: Аки зад себе остави неизбришлива трага

Пејачот Аки Рахимовски почина денеска во 67 година од животот. Неговиот менаџер Данур Осрдечки ја потврди лошата вест. Му се слоши утринава, заврши во болница, а пред...