Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство.

Тие се делегирани од ЕХФ за дерби пресметката меѓу Франција и Иланд која ќе се одигра во „МВМ Дом“ во Будимпешта, в сабота од 18:00 часот.

Утрешната средба на Франција и Исланд  може да биде одлучувачка бидејќи со победа на било која од двете екипи ќе биде сигурен пласман кон полуфиналето на ЕП

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.