Најдобрата сениорска  женска македонската ракометна репрезентација кон крајот на годината ќе настапи на Европското првенство, на кое нашата држава е еден од домаќините.

ЕХФ ги одреди термините за мечевите кои ќе се играат во Скопје, нашиот женски национален тим  сите три натпревари ќе ги игра во  термин од 18 часот.

Франција на  петти ноември, на 7. ноември протвник ни  е Холандија , на деветти ќе играме против  Романија.

Сите натпревари во Скопје македонската репрезентација ќе ги игра  во  СЦ „Борис Трајковски“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.